Ako liečiť opakované seknutie v krku?

Zodpovedané
30. aug 2019

Dobrý deň,

už 2. týždeň ma trápia bolesti krku. Asi pred dvomi týždňami ma seklo prvýkrát, do dvoch dní sa bolesť zmiernila a myslela som, že bude všetko v poriadku. Na tretí deň ráno som sa však skoro nepostavila z postele, seknutie bolo späť. Najväčšia bolesť opäť ako tak prešla do dvoch dní, ale stále to bolelo. A to najmä v noci som sa budila na bolesť. Takto to bolo niekoľko dní a dnes ma seklo znova.

Tentokrát viem celkom v pohode otočiť hlavu do strán (predtým bol problém aj to), ale dopredu a dozadu to bolí. Keďže mám štvormesačné bábätko, ktoré kojím žiadne lieky som si nedávala. Zatiaľ skúšam len rôzne mastičky a gély, nahrievanie na elektrickej poduške.

Je niečo, čo by mi mohlo pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolo by dobré navštíviť rehabilitačnú lekárku, ktorá by Vás vyšetrila. Následne by zvolila postup a liečbu Vašich ťažkostí.

Liečba môže spočívať v uvoľňovaní a v cvičení. Vhodné sú mäkké techniky ktoré uvoľňujú napäté svalstvo. Následne by som začala s individuálnymi cvičeniami pod dohľadom fyzioterapeuta.Ten by Vás nasmeroval a naučil správne cvičenia na uvoľnenie a posilnenie svalov v oblasti krčnej chrbtice. Popracoval by na zlých pohybových stereotypoch.

Častokrát sa stáva, že preťažujeme krčnú chrbticu v dôsledku zlého držania.

Ako doplnková liečba môže byť elektroliečba napr. ultrazvuk alebo laser, ktorá napomáha k zmierneniu bolesti.

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk