Môžem mať vysoký tlak z problémov s chrbticou?

Zodpovedané
15. okt 2019

Dobrý deň,

všimla som si, že keď robím v priebehu dňa brušáky, tak večer mám tlak 167/130.

Vyšetrenie kardiológie a interné mám v poriadku, nič mi nenašli.

Môžem mať vysoký tlak z problémov s chrbticou?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno, často sa stáva, že práve problémy s chrbticou zapríčiňujú vyšší krvný tlak, zároveň aj bolesti hlavy a migrény. Nie je to však úplná samozrejmosť.

Niekedy bývajú aj iné dôvody, prečo má človek vysoký krvný tlak. Napríklad stres, strava a pod.

Ak cvičíte, je normálne že po cvičení sa tlak zdvihne. Avšak k večeru a pred spaním by sa mal upokojiť. Samozrejme môžu to byť aj iné zdravotné ťažkosti, pre ktoré máte vysoký tlak.
Dôležité je tiež či tzv. brušáky cvičíte správne.

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk