Vysoký krvný tlak v tehotenstve

sta31
17. júl 2023

Ahojte mam vysoky krvný tlak akurát teraz 130/90 zobrala som magnerot. Mate niektora stým problém tiež?

liz_lemon
17. júl 2023

toto nie je vysoky tlak

janicka1985
17. júl 2023

@sta31 to máš ešte dobrý tlak, vysoký ja nad 140/90, teraz maju dobry tlakomer v Lidl eshope inak ,mám ho.Ja som mávala aj 170/99 brala som aj dopegyt ku koncu 3x 2, k tomu Amlopin ráno mi pridali v treťom trimestri a 3x 2 magnezia 500 od internistu,ked mi bolo zle aj 4 x 2 - odobrene gynekologom.Ja som sa liečila na tlak aj pred tehotenstvom,brala som Concor.Dotiahla som to do úspešného konca , pôrod bol vyvolaný kvoli teh.cukrovke ale tlak zazračne v pôrodný den 125/85 😌 Dopegyt treba po pôrode čím skôr prestať brať lwbo vyvoláva popôrodnú psychozu

lorin29
17. júl 2023

@sta31 toto nieje vysoký tlak

nevenka
17. júl 2023

@janicka1985 Boze, ja som z toho Dopegytu revala ako dazd, strasne volaco. Pri prvom mi ho dapi az po porode, ked mi vyskocil tlak. Pri druhom nic a taka pohoda, hoci narocne babo. A pri tretom uz preeklampsia, Dopegyt som vysadila sama, nasledne hypertureoza a musela som brat potom aj lieky na to, plus na tlak. No a pri stvrtom som mala 6 Dopegytov a tlak 160/110 aj tak, tak hned vyvolavanie. Tyzden po porode 185/125, dali mi potom Amlopin a zase hypertyreoza a pridali Thyrozol a Betaloc.

@autorka treba tlak sledovat, v klude merat hlavne a kvalitnym tlakomerom na zapastie. Hranica je 140/90, ten spodny je lepsie, ked je nizsi, horny az tak nevadi, kym nie je nad 140. A lekarovi cim skor povedat. To sa vie zvrtnut zo dna na den.

nevenka
17. júl 2023

@sta31 v kolkom tyzsni si, aj to je dolezite. Je to zvyseny tlak, ale zatial nic hrozne, treba merat castejsie a ako pisem, v klude a ak by bol vyssi, treba ist k lekarovi, skontroluje bielkoviny v moci. Nemas opuchy? Mozno je to len teplom. Skus vuac pit, aj mineralky, lebo vela mineralov sa vypoti a magnezia mozes aj 350 cisteho, tusim som to pozerala, to je asi 6-8 Magnerotu denne. Ja som mavala aj Magnosolv, alebo magnezium bisglycinat, to mi stacili 3 tobolky denne a tam bolo 375 mg cisteho magnezia.

sta31
autor
18. júl 2023

@nevenka ja som v 13.tyzdni a môj doktor premýšľa mi dat aspirin ci anopirin bráni to preklampsii ale sa bojím to brat keďže to riedi krv .

sta31
autor
18. júl 2023

@nevenka ja som v 13.tyzdni a môj doktor mi premýšľa dat aspirin ci anopirin aby zabránilo sa preklampsii ale sa to bojím brat lebo to riedi krv

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre