Pomôže mi cvičenie SM Systém na vyskočenú platničku?

Zodpovedané
23. máj 2019

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom systematického cvičenia SM Systém. Mám vyskočenú platničku, pichali mi ozón, ale nepomohlo. Chodím do posilovne, aby som si posilňovala chrbát. Nepomáha ho. Už mi tŕpnu niekedy nohy, ruky.

Mohlo by mi pomôcť cvičenie SM Systém?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri vysunutej platničke absolútne neodporúčame posilňovať chrbát v posilňovni a hlavne určite nie ešte aj s váhami.

Problém sa tým ešte viac prehlbuje a môže nastať ešte väčšie poškodenie.

Určite je potrebné vyhľadať odbornú lekársku pomoc rehabilitačného lekára a následne fyzioterapeuta, ktorý sa špecializuje na SM systém.

Viac o SM systéme si môžete prečítať tu: https://rehabklinik.sk/c/sm-system/

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk