Čo je dôvodom potratov, keď som Rh negatívna?

Zodpovedané
12. jan 2022

Dobrý deň,

som považovaná za Rh negatívnu a mám krásneho trojročného synčeka. Ten je tiež negatívny. Po pôrode mi nič nepichali. Od tohto pôrodu som potratila dvakrát a raz mi zomrela dcérka v 27. týždni. Doteraz nik nevie prečo. Všetko je v poriadku.

Prišla som však na to, že mi nikdy nič nepichli i napriek tomu, že som Rh negatívna. Po žiadnom potrate a ani mi viac nekontrolovali krv. Všade čítam, že sa krv má kontrolovať viac pri ženách s takým faktorom.

Môže to mať vplyv na to, že som potratila?

Až teraz, keď som si na tom trvala pri poslednom potrate v 7. týždni mi 4 dni po potrate pichli prvýkrát.

Ďakujem

Dobrý deň,

dôležité je aký Rh faktor má Váš partner. Pokiaľ je Rh negatívny, tak nie je problém. Pokiaľ je Rh pozitívny, tak je vhodné zistiť či náhodou nemáte protilátky a kontrolovať to počas tehotenstva. Môže to mať vplyv na potraty a zdravie plodu.

Držím palce, že sa dočkáte svojho dúhového bábätka.
Prajem pekný deň

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko