Aké kvapky do nosa sú vhodné pre tehotnú?

Zodpovedané
13. jan 2023

Dobrý deň,

som v 6. týždni tehotenstva a už mesiac užívam kvapky do nosa Nasivin Soft 0,025%. Pomáhajú mi, bez nich mám úplne plný nos, že sa neviem ani nadýchnuť a dostávam z toho úzkosti. Z obavy, že je Nasivin návykový, vyskúšala som kvapky Healsea aj Neorthin. Vôbec mi nezaberali. Aj tak som musela siahnuť po Nasivine, ktorý je pre mňa zárukou pomoci.

Včera som bola na prvej gynekologickej prehliadke. Gynekológa som sa na tento problém pýtala a nevedel mi nič odporučiť. Skúšam si pýtať aj v lekárni nejaké homeopatické kvapky, hľadám na internete, no bez úspechu. Zaujali ma možno spreje Euphorbium a Virostop.

Aké nosové kvapky, prípadne aj homeopatické by ste mi odporučili?

Ďakujem

Dobrý deň,

kvapky s účinnou látkou typu Nasivin môžete užívať maximálne 10 dní. Dlhodobé používanie môže spôsobiť opätovný dlhodobý opuch nosovej sliznice po vysadení lieku vykazujúci známky závislosti.

Dlhodobo môžete používať homeopatický sprej Euphorbium. Do každej nosovej dierky 3 - 5x denne 1 - 2 vstreky.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut