Môžem si dávať do nosa pamykon kvapky v tehotenstve?

moonlightka
9. okt 2011

Ahojte môžem si dávať do nosa pamykon kvapky? Aj ked su to ATB? Mozu sa uplne na zaciatku alebo sa nemozu v tehotenstve vobec? dakujem za odpoved.

stanislavao
9. okt 2011

o tom by ste sa mali poradit s lekarom. a pamykon je pouzitelny len 7 dni od zarobenia, lebo su to zarabane kvapky a ak vam ich niekto predpisuje, tak sa poradte s nim. ale radsej si dajte olynth.

jonas17
9. okt 2011

ja by som si nedala nič...treba sa naparovať nad slanou vodou, nahrievať nad soluxom a zvýšiť dávky vitamínu C a D.a už určite by som si nedala pamycon, pretože sú to atb .

zara1234
9. okt 2011

pamykon su lokalne antibiotika, takze sa zrejme mozu aj v tehotenstve. ale ak mas zeleny sopel tak by som sla radsej za doktorom, skontrolovat krv, dutiny, hrdlo. ak zelene sople nemas, len mas upchaty nos a riedky sopel priesvitny tak tam ti pamykon zrejme nepomoze 😕

heni79
9. okt 2011

Bezpečne sa môže v tehotenstve používať Pinosol. Sú to dosť aromatické kvapky, takej olejovitej konzistencie. Nie každému vyhovujú. Ale naparovanie nad slanou vodou je super. 😉 Pamykon by som nedala. Teda, ak si tehotná. Lebo status máš trošku iný. 😅

jendralka
10. okt 2011

pokial viem / aspon mne ho v PP nechceli dat/ pamycon je len na predpis .... 🙂 v tehotenstve sa zvykne davat Bioparox, ten sa dal niekedy volne kupit, no radsej by som to konzultovala s lekarom .... pretoze mne moj povedal, ze niektore kvapky do nosa mozu spustit kontrakcie 😖

ivett1
10. okt 2011

pamycon sú zarábané kvapky-atb len na lekársky predpis s dobou použiteľnosti 7 dní...v prípade, že ich predpísal lekár, ktorý vie o tehotenstve, je táto otázka zbytočná...ak nie, treba sa s ním poradiť 😉

katka282
11. okt 2011

Ahojte kočky, no k tým liekom.....som už týžden chorá, hrdlo,kašel,hepresy...brala som bioparox,kloktala+dopovala vitamínmi, som v 7 tz.Ale nepreslo mi to, dnes mi naordinovala antibiotika Zinnat+taktiež pamykon do nosa.Vôbec neviem,či mám toto všetko užívať...Poradťe pls...

zuzana17
11. okt 2011

katka282, ak Ti to predpísal lekár kt. vie, že si tehu, tak to ber, potrebuješ sa predsa vyliečiť a byť fit.

hrasulik
11. okt 2011

ak ich predpisal lekar tak sa asi mozu 🙂 ....a v tehotenstve nie je dobre nechat chorobu len tak, neliecit, moze to byt horsie ako nejake antibiotika ....

veronsk
10. okt 2014

holky prave teraz rano som toto riesila nakolko sa liecim uz tyzden a dnes v noci som zacala mat zele sople a aj vykasliavat take hlieny.... doktorka mi dala pamycon - a ked som sa opytala ci je to bezbepcne tak mi to precitala z PC: kedze sa jedna o lokalne antibiotiku je vhodne pouzivat v tehu bez nebezpecenstva poskodenia plodu 😉

krasnyzivot9
18. okt 2022

Načo sa tu pýtate blbé otázky, čo brat a čo nebrať???? Veď akonáhle poviete lekárovi, že ste tehotná a predpíše Vám nejaký liek, hľadáte odpoveď tu??? Lekári sú vzdelaní ludia, namiesto laikov, ktorí sú tu. Bože ženy , zamyslite sa trochu nás sebou. Ja som tehotná , mám pamycon, aj olynth som brala a všetky tie kvapky do nosa....tak radšej čítajte hlúposti , ako všetko môže plodu uškodiť. Naparovanie a podobné veci mne vôbec nezaberajú a keďže stále vraciam, nemôžem mať plnú nos, lebo sa dusím zvratkami. Tak si môžem vybrať, buď kvapky do nosa, alebo sa zadusim.

krasnyzivot9
18. okt 2022

Používajte zdravý rozum a nepýtajte sa tu na každú kravinu, keď nedôverujete lekárovi , tak k nemu ani nechoďte , radšej sa popytajte tu , lebo tu Vám vždy 100% poradia!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre