Mám povedať partnerovi pravdu a stratiť všetko?

Zodpovedané
6. nov 2022

Dobrý deň,

môj partner nie je otec mojej dcéry, ale nevie o tom. Ja som to tiež nevedela, až kým sa dcéra nenarodila - vidím v nej podobu iného muža. Partner ju berie ako svoju, no ja mám výčitky. Ak mu poviem pravdu, stratím partnera aj domov pre mňa a aj pre dcérku. No ak to budem tajiť, bojím sa, že sa raz pravdu aj tak nejako dozvie. Celá moja a aj jeho rodina, všetci známi sú v tom, že on je jej otec. Keď sa prevalí pravda, tak ma všetci odsúdia za klamstvo.

Čo mám robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

tento problém by som riešil osobne s psychiatrom alebo psychológom. Je tam veľa momentov, ktoré treba rozdiskutovať. Najlepšie osobne.

Prajem Vám všetko dobré,
MUDr. Pavol Palkovič