Svokrovcom vnímam ako neželaných kontrolórov. Ako správne vychovávať deti v takej domácnosti?

Zodpovedané
12. okt 2023

Dobrý deň,

bývame u svokrovcov. Necítim sa tam dobre, som z ich prítomnosti veľmi nervózna a podráždená. Cítim, že som aj horšia na deti. A to zvlášť vtedy, keď viem, že svokrovci sú blízko. Mám to odpozorované. Keď viem, že nie sú doma, hneď sa ukľudním a fungujem normálnejšie. Manžel hovorí, že si svokrovcov mám prestať všímať, ale ja to nedokážem. Vnímam ich ako neželaných kontrolórov.

Čo sa s tým dá robiť?

Na vlastné bývanie nemáme.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak to dobre chápem, vyzerá to na spoločnú domácnosť. To je vždy veľmi náročné a často to vedie k nezhodám, keďže sa ťažšie nastavujú hranice.

Skúste si v sebe prejsť, čo sú tie veci, ktoré Vás rozlaďujú rozdeľte si ich na veci, ktoré neviete riešiť a tie, ktoré by sa dali aspoň odkomunikovať. S tými prvými sa budete musieť vysporiadať vo svojom vnútri a s druhými pokúsiť nastaviť hranice.

V tomto zmysle by bolo možno fajn si to prejsť aj s odborníkom, keďže tu sa pohybujeme vo veľmi všeobecnej rovine.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Jana Vranková
www.magneb6.sk

“Horčík a vitamín B6 prispievajú k zníženiu únavy a vyčerpania, k správnej funkcii psychiky a k správnemu fungovaniu nervového systému.”