Aké cviky môžem cvičiť, keď ešte dojčím?

Zodpovedané
30. okt 2019

Dobrý deň,

pred 4 mesiacmi som rodila sekciou. Celé tehotenstvo som mala rizikové, čo pre mňa znamenalo výrazné obmedzenie pohybu. Pribrala som 19 kg a ešte stále mám o 14 kg viac ako pred tehotenstvom. Mám výrazné tehotenské brucho, aj keď podľa lekára nejde o diastázu. Za 4 mesiace som schudla iba 2 kg.

Brucho mám na dotyk ešte bolestivé.

Aké cviky môžem cvičiť, keď ešte dojčím?

Môžem sa bicyklovať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

tehotenstvo je stav tela, ktorý prináša určité zmeny na celkovom svalovo-šľachovom systéme a oslabenie brušných svalov je po pôrode prirodzené.

Ich návrat k lepšiemu stavu môžete podporiť cvičením vhodných cvikov, ktoré je však nutné konzultovať a ukázať osobne.

Každá mamička sa zotavuje po pôrode veľmi individuálne, takže odporúčame vyhľadať fyzioterapeuta. Prípadne sa dohodnite u nás na klinike na stretnutí a začať s vhodným cvičením.

Bicyklovanie Vám nikto nemôže zakázať, sama musíte vedieť v akej kondícii je vaše telo.Treba zvážiť, že po pôrode býva často okrem bruška oslabený aj chrbát v driekovej oblasti a dlhšia nesprávna poloha pri bicyklovaní môže spôsobiť ťažkosti prípadne bolestivosť.

Dojčenie je fyziologická záležitosť a v tom prípade nie je kontraindikované vhodné fyziocvičenie.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk