Ako postupovať, keď mám diastázu po treťom pôrode?

Zodpovedané
29. apr 2020

Dobrý deň,

pred mesiacom sa nám narodilo tretie dieťatko. Pôrody boli po dvoch rokoch. Brucho som mala veľké a bábätko malo 4,5 kg. Po pôrode mi gynekológ oznámil, že mám diastázu. Cítim ju ako nepríjemný pocit pri sadaní.

Inak som bola celý život aktívna a aj teraz sa cítim dobre. Chodím si nakrátko zabehať v rámci psychohygieny. Ale diastáza sa mi nemení.

Mám ešte čas?

Kedy mám začať cvičiť a s kým?

Zvládnem to aj sama, alebo mám chodiť na fyzioterapiu?

Pošle ma tam gynekológ, alebo si to budem hradiť sama?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

diastáza po opakovaných pôrodoch alebo bábätkách s hmotnosťou viac ako 3,8 kg je častá.

Odporúčam navštíviť fyzioterapeuta, zostaviť si individuálny cvičebný plán a začať sa mu aktívne venovať.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk