Ako sa zbaviť bolesti krčnej chrbtice počas tehotenstva?

Zodpovedané
12. feb 2023

Dobrý deň,

som v 13. týždni tehotenstva a trpím častými bolesťami krčnej chrbtice, ktoré spôsobujú až bolesť okolo a za okom. Kvôli tejto bolesti často vraciam. Pár dní mi je lepšie a potom znova dostanem silné bolesti, ktoré trvajú aj 2 - 3 dni a sú sprevádzané vracaním. Tieto bolesti som mala aj pred tehotenstvom, ale možno tak 4x do roka. Pomohlo mi, keď som vracala, prípadne som užila Ataralgin a mala som na dlho pokoj.

Našla som si aj nejaké cviky pre tehotné, ale zdá sa mi, že čím viac sa vystieram, cvičím a dávam si suché teplo na krčnú chrbticu, tým je to horšie. Spávam bez vankúša, prípadne s tehotenským vankúšom. Dávam si ho medzi kolená na odľahčenie spodnej časti chrbta.

Čo by ste mi odporučili ešte vyskúšať?

Ďakujem

Dobrý deň,

terapiu treba zacieliť na akútny problém. Vyhľadajte fyzioterapeuta so špecializáciou MDT (mechanickú diagnostoku a terapiu), McKenzieho metódu.

Tiež odporúčam navštevu neurológa. Ak je problém v krčnej chrbtici, treba ho odstrániť. Taktiež je vhodné vylúčiť krčné tepny a vestibulárny aparát.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk