Aký pohyb môžem vykonávať pri rizikovom tehotenstve?

Zodpovedané
28. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa s Vami poradiť, či je vhodné cvičiť, resp. skôr vykonávať nejakú ľahkú pohybovú aktivitu pri rizikovom tehotenstve.

Ak áno, tak akú?

Momentálne som v 15 týždni a v 6. - 7. týždni som krvácala. Mala som v maternici dosť veľký hematóm. Ten sa po poctivom kľudovom režime úplne vstrebal. Cítim sa dobre, viac som nekrvácala.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri rizikovom tehotenstve sa neodporúčajú žiadne pohybové cvičenia skupinového charakteru. Vhodné je objednať sa k fyzioterapeutovi s praxou v gynekológii a pôrodníctve a postupovať podľa jeho odporúčaní.

Cvičenie je prísne individuálne. Neodporúčam žiadne švihové, skokové, silové a vytrvalostné prvky.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk