Pomôže mi popôrodný pás na diastázu rok po pôrode?

Zodpovedané
10. aug 2019

Dobrý deň,

som rok po pôrode a ešte stále mám diastázu na tri prsty po celej dĺžke brušného svalstva. Istý čas som cvičila nejaké cviky, ale mala som pocit, že mi to nezaberá. Aj som mala pritom bolesti brucha a chrbtice. Kvôli tomu moje brucho pevne nedrží a vyzerám ako v šiestom mesiaci tehotenstva.

Pomohol by mi popôrodný pás po takej dobe?

Aký lekár mi môže pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak ste rok po pôrode, brušný popôrodný pás na Vás nebude mať požadovaný efekt. Čas jeho pôsobenia je už preč.

Môže Vás odľahčiť ale nie vyliečiť. Pokiaľ ste absolvovali cvičenia a mali pocit že nezaberajú, mohli sa stať nasledovné. Zaťaž nebola správne cielená, technika cvikov nebola správne s dotlačená, cviky boli len lokálne bez komplexného zamerania.

Bolesti brucha a chrbtice sa počas cvičenia môžu vyskytnúť, no tento prejav tela treba správne prečítať. Neviem kde a u koho ste cvičili, no nevzdávajte sa a znova začnite.

Prejdite komplexnou diagnostikou, spravte si s fyzioterapeutom plán ako postupovať a začnite na sebe aktívne pracovať. Bude to možno náročnejšie ale stojí to za to 🙂

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk