Ako sa dať kompletne endokrinologicky vyšetriť?

Zodpovedané
10. okt 2022

Dobrý deň,

dal som si spraviť na vlastné náklady vyšetrenie hormónov hypofýzy a nadobličiek. Mal som zvýšené ACTH na 53 napriek tomu, že som nebol v strese. Následne mi na endokrinológii spravili DXM test s výsledkom 72. Uzavreli to, že je to v poriadku. Čítal som, že norma je do 50. Pociťujem stres, nervozitu a mám aj niektoré symptómy Cushingovho syndrómu.

Existuje nejaká endokrinologická poradňa alebo lekár, na ktorého sa obrátiť?

Ako sa dať kompletne endokrinologicky vyšetriť?

Ja by som si všetko uhradil aj sám, len potrebujem výmenný lístok od lekára.

Ďakujem

Dobrý deň,

endokrinologické vyšetrenie si môžete dať urobiť kdekoľvek na endokrinologickej ambulancii.
Objednáte sa ako samoplatca a v tomto prípade nepotrebujete ani výmenný lístok. Každá ambulancia by mala mať svoj cenník aj pre samoplatcov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková