Čo mi pomôže na mokvajúci pupok?

Zodpovedané
18. mar 2019

Dobrý deň,

mám 30 rokov a začal mi mokvať pupok a potom to vyschne. Raz je to mokré a raz sú tam veľké šupiny kože. Nijako to nezapácha, ale už to začína trocha bolieť. Vytvárajú sa mi tam malé chrastičky. Trvá to už istú dobu.

Čo mám robiť, aby sa mi to zahojilo?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pupok a jeho okolie by sa malo dezinfikovať roztokom ako napr. Betadine. Lokálne by ste si mohli aplikovať Imazol krém pastu 2x denne na postihnuté miesto.

Ak sa stav po aplikovaní tejto masti nezlepší, mali by ste navštíviť kožného lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková