Eklampsia a stále vysoký tlak po pôrode. Aké môžu byť následky?

Zodpovedané
19. nov 2019

Dobrý deň,

moja známa prekonala ťažkú eklampsiu. Odpadla a museli jej urobiť okamžitý cisársky rez.

Je už pár dní po pôrode a stále jej nemôžu zraziť tlak. Hodnoty sú stále nad 160/110. Bola na všetkých vyšetreniach a všetko má v poriadku.

Hrozí jej niečo?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak sú všetky vyšetrenia v poriadku, tak môže ešte pár dní potrvať, kým sa upravia hodnoty krvného tlaku.

V niektorých prípadoch je potrebné pokračovať v podávaní liekov na úpravu krvného tlaku.

Môže sa stať, že uvedená pacientka bude potrebovať lieky na krvný tlak dlhodobo, pretože má diagnózu artériová hypertenzia (vysoký krvný tlak).

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková