Je nebezpečné dať sa tetovať, keď ma o mesiac čaká vyberanie krčných mandlí pri celkovej anestézii?

Zodpovedané
17. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať na možné komplikácie s vyberaním mandlí, keďže sa o pár dní chystám na tetovanie.

Je nebezpečné dať sa tetovať, keď ma o mesiac čaká vyberanie krčných mandlí pri celkovej anestézii?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že je vhodné dať sa tetovať po operácii, pretože po tetovaní môžu nastať komplikácie. Napr. infekcia v oblasti tetovania, zlé hojenie. To následne môže byť kontraindikácia k operačnému zákroku.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková