Celková anestéza v tehotenstve. Aké to bolo?

kosicanka1
6. jún 2009

Boli ste niektora z Vas pocas tehotenstva v celkovej anesteze? Caka ma to za par dni, este som v anesteze nebola, k tomu som tehu, tak mam strach. Ako to dopadlo pre Vas aj babo? MUDR ma uistuju, zevraj anesteza bude kratkodoba 5-10 minut maximalne a vraj nebude mat nijaky vplyv na babo, ale velmi sa mi tomu nechce verit.

pink_lady
7. jún 2009

neboj sa, lekari vedia čo robia, doveruj im 😉 ja som pocas tehu v anestezii nebola, ale kamoska ano - v 27 tyzdni ju chytil slepak... a na babulko to nemalo ziadny vplyv - pricom v celkovej anesteze bola viac ako 10 min ...

wewe4
7. jún 2009

ahoj, ja som bola len v centrálnej anestéze, ale akurát koncom 1.trimestra, keď je to najviac nebezpečné...už som v 18tt a všetko v poriadku..
Držím palce

kwetinnka
7. jún 2009

anesteziolog predsa vie ze si tehu a on pouzije taku anestezu aby vas to neohrozilo,dostatocne zrelaxovalo a aby si sa skoro zobudila...a co ti maju robit?

kosicanka1
autor
7. jún 2009

diky, baby, ale stale mi vrta hlavou, ze ked som bola pred mesiacom ukazat znamienko, tak mi kozna povedala, ze nie je nebezpecne a aj tak by mi ho teraz nevyberali, lebo lokalna anestezia, by mohla senzibilovat nejakym mezokainom (ci som si dobre zapametala) babetko. tak som ostala ako puk, ze lokalka ma taky ucinok na babo. a teraz mi iny anesteziolog tvrdi, ze celkova anesteza nema ziadny ucinok na babo? tak sa mi to nezda. a ako vobec prebieha celkova anesteza? budem prva v rodine ☹ ani sa nemam koho spytat.

kosicanka1
autor
7. jún 2009

wewe, aka je to centralna anesteza?

roasha
7. jún 2009

kosicanka,kamoske robili serklaz v 5mes, uspali ju pri tom,vsetko bolo ok. 😉

kwetinnka
7. jún 2009

noo neviem ako je to presne u tehotných ale u nas v nemocnici..co teda dostavaju pacienti silnu anestezu..na niektolko hodinove operacie....Najrv davaju rano pred operaciou tabletku diazepanu alebo niecoho takeho, neskor ta zoberu na op salu,anesteziolog sa s tebou bude rozpravat,zevedu ti ihlu do zili,pustia nejake infuzky,daju lepky na monitoring, a ked uz je ostatný tým nachystany tak ti postupne daju lieky ktore ta zrelaxuju, uspia a jeden aby si necitila bolest. neviem co ti budu robit...tak tazko presne povedat----a wewe myslela lokalku...v celkovej sa mesocain nepouživa....

kosicanka1
autor
7. jún 2009

hej ta lokalka je nic, to len umrtvia miesto okolo. toho by som sa nebala. ale mna idu celkom uspat, tak neviem, co ma caka. anesteziolog mi na predoperacnom vravel, ze je to velmi slabulinka anesteza na 10 minut maximalne, ale aj tak mam strasny strach o babo. dali mi podpisat neskutocne 2stranove poucenie a ze neziaduce ucinky anestezie mozu byt ... a posledne bolo, ze umrtie. tak ma potesili ☹

kwetinnka
7. jún 2009

ale to ti podpisat dat musi....aj on sa nejakým sposobom musi chranit...bez toho papiera by sa ta ani nemohol dotknut...a nevies ci ti zavedu do ust taku hadicku na dychanie alebo ti daju len dychaciu masku?

roasha
7. jún 2009

kosicanka,neboj sa,to sa normalne predoperacne papiere takto vypisuju,resp.daj hviezdicku,ze nesuhlasis s posl.bodom 🤐 😀
/srandujem/ 😀 neboj,pokial povies dobru noc,budes spat 🙂

kosicanka1
autor
7. jún 2009

no vraj ma intubovat nebudu, iba do zili zavedu nejake analgetikum a potom anestezu. a urcite si stopnem na hodinkach ako dlho som hajala...
baby, ale mam strasny strach, uz placem od vcera....

kwetinnka
7. jún 2009

myslis ze budes registrovat cas? jedine si tak budes pamatat kedy ta brali:o))), nemaj strach,ved vedia co robia... musis pozitivne mysliet

patusa
7. jún 2009

kosicanka1 a co ti idu robit ak sa smiem spytat?

kosicanka1
autor
7. jún 2009

no neviem, kuknem hodinky kedy som zaspala a potom kedy som vstala... sak idem pozitivne mysliet.... nech uz je zajtra poobede.

kwetinnka
7. jún 2009

ale tam nebudes mat hodinky na ruke...v sterilnom prostredi

lante
7. jún 2009

no moje susede vybarali v 4 mesiaci tehu cystu. A malá má teraz už 7 rokov a je O.K

kosicanka1
autor
7. jún 2009

do kelu, vazne ani hodinky mi nenechaju ? fakt som na to zabudla...

kwetinnka
7. jún 2009

nic ti nenechaju:o))

k.ate
7. jún 2009

já když byla na operaci s kolenem, tak mi už večer dali oblbováky, ráno zase a když mě dovezli na operační sál, jen si pamatuju, že mi řekli,že to trochu píchne a víc už nic 😀 Už cestou na sál jsem pomalu usínala...

ale manža byl na menší operaci nedávno a šel na příjem asi hodinu před tím, než ho operovali, taky to byla jen kratounka doba ta narkoza,ale myslim, že on sám moc nevnímal, jak dlouho v ní byl... 😀 Každopádně v 11 nebo o čtvrt na 12 ho brali na sál a kolem druhé už jsem mohla za ním normálně na návštěvu...

a k tomu papíru... každá operace je riziko a nikdo neví, co se muže stát, tak se doktoři tímhle prostě kryjou... Ale těch případů, který umřou při lehkých, plánovaných operací si myslím moc není... Takže bych se tím nestresovala... 😉

princeznicka1
8. jún 2009

kosicanka1: Ahojky já jsem byla na operaci v 18 tt opravdu jsem se bála, ale vše mi vysvětlili. Spala jsem cca 1 hodinu a půl. Dostala jsem magnezium v kapačkách před a pak celý den po, zákrok jsem měla v oblasti břicha. Pak mi hned udělali UTZ zda je mimi v poho. Nijak se to na malým neprojevilo, byl vždy velký i v těhu. A teď je velmi klidný.
Ptala jsem se i na spinální anestezii, ale tu mi nedoporučili,že celková je lepší jak pro mě tak pro mimi. Doktoři vědí co dělají, neboj se.

kosicanka1
autor
9. jún 2009

ahojte, tak ja som uz doma, bola som v celkovej anesteze cca 8 minut, strasne som sa bala, a nakoniec to bola uplna pohoda, zaspala som ako babo, zobudila som sa a hned mi mamka vravela, ze to jak rychlo bolo 😀
no babo hned po prebudeni moc nekopkalo, ale potom zacalo. vsetko dobre dopadlo, tak sa tesim. inac do nemocky som prisla rano na 8mu nalacno, hned ma robili, a poobede som uz bola doma 🙂

kwetinnka
9. jún 2009

noo tak to je vyberne..vidis ze ten strach bol zbytocny:o) drzime palceky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre