Je potrebná návšteva lekára s bolesťami kolien po pôrode?

Zodpovedané
2. nov 2022

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadne bolestí kolien po pôrode (akútny cisársky rez). Bolesti začali skoro hneď po pôrode. Počas tehotenstva som žiadne problémy nemala. Ide o ostrú bolesť pri vstávaní, sadaní a chôdzi po schodoch.

V lekárni mi poradili magnézium a vápnik. Beriem to už dva mesiace 2x denne, ale žiadne zmeny k lepšiemu nenastali.

Je potrebné navštíviť obvodného lekára, alebo stačí doplniť len nejaké voľnopredajné vitamíny?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vás dva mesiace po pôrode bolia kolená, tak si myslím, že je vhodné doplniť ortopedické vyšetrenie. Tam Vám urobia RTG kolien a zhodnotia nález.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková