Mám vysoký krvný tlak v tehotenstve. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
8. okt 2020

Dobrý deň,

som na začiatku tehotenstva a mám vysoký krvný tlak. Pred tehotenstvom som užívala Betalock 100 mg 2x denne. Hneď ako som zistila, že som tehotná, tak som kontaktovala kardiológa. Kázal mi znižovať dávku na 25 mg 2x denne a k tomu Dopegyt. I napriek tomu mám tlak stále vyšší a mám obavy.

Mám aj vyššiu hmotnosť a aj vek po 40.

Čo mi odporúčate?

Ako si môžem tlak ustáliť?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite je dôležité dodržiavať liečbu od kardiológa. Ak bude tlak stále vyšší, tak dávka Dopegytu sa dá zvýšiť, ale to Vám musí naordinovať kardiológ.

Z voľne predajných preparátov môžete užívať Magnézium, ale v tehotenstve by to mal vedieť určite aj Váš gynekológ.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková