Z čoho mám problémy s kolísaním hmotnosti a so stolicou?

Zodpovedané
24. jan 2023

Dobrý deň,

po odstránení žlčníka mi začali ťažké hnačky, schudol som 12 kg za 4 mesiace, potom som pribral naspäť 8 kg. Na gastro vyšetreniach som absolvoval kolonoskopiu, gastroskopiu, CT, bol som odoslaný na endokrinológiu. Všetky výsledky boli úplne v poriadku. Zistili mi však zvýšené IGF-1. Hodnota bola 335. V 34. rokoch som absolvoval MR hypofýzy, ktoré bolo negatívne. Rovnako tak aj CT hrudníka. Mal som zvýšený kalcitonín, hodnota bola 10,5. Sono štítnej žľazy bolo v poriadku. V noci nespávam, mám bolesť nad ľavým bedrovým kĺbom. Hladinu cukru v krvi mám ráno okolo 5,8. Endokrinologička pripisuje môj stav všeobecnému depresívnemu syndrómu, stále mám problémy s divnou stolicou a váha mi kolíše.

Aké vyšetrenia by som mohol ešte absolvovať, aby sa zistila príčina môjho problému?

Ako mám ďalej postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ máte doteraz všetky vyšetrenia v poriadku a lekári vyslovili podozrenie na depresívny syndróm, tak je potrebné navštíviť aspoň psychológa. Ten Vám povie, či je potrebné vyhľadať špecialistu - psychiatra.

Niektorí pacienti majú po operácii žlčníka, tzv. postcholecystektomický syndróm. V tomto prípade je indikovaná dynamická cholescintigrafia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková