Sú mierne bolesti po vytrhnutí osmičky v poriadku?

Zodpovedané
10. mar 2019

Dobrý deň,

dnes je 4. deň od trhania osmičky a ustúpili mi bolesti okolo zuba iba z jednej strany. Zvnútra ako je hrdlo ma už nič nebolí. Z druhej strany ako je líce to mám ešte červené a trošilinka opuchnuté. Občas to pulzujúco bolí viac, občas menej. Striekam si na to sprej prvej pomoci s aloe vera z LR. Cítim v tom mieste aj mierne stŕpnutie.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je korunka horného zuba múdrosti dobre uchopiteľná kliešťami, je jej vytiahnutie zväčša nekomplikovaným chirurgickým zákrokom, ale častejšie môže kvôli sťaženému prístupu a zlým podmienkam pre manévrovanie s extrakčnými kliešťami v danej oblasti dochádzať k opuchom a podliatinám na mäkkých tkanivách.

Pri ťahaní zuba sa bolesť objaví hneď po odoznení znecitlivenia a pretrváva do 7 dní, pričom je najsilnejšia v deň zákroku a postupne by mala odoznievať. Ak máte pocit, že bolesť pretrváva pridlho alebo sa stupňuje, prípadne začnete mať teplotu nad 37,5 °C počas viac ako 2 dní, kontaktujte svojho zubného lekára. S aplikovaním aloe vera spreju na sliznicu buďte opatrná, menej je niekedy viac.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská