Aký je postup pri zmene stomatológa?

Zodpovedané
18. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som zmeniť stomatológa. Volala som novému a zoberie ma.

Aký je postup?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak bol váš pôvodný zubný lekár zmluvný, je potrebné zrušiť s ním dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti.

Jediný problém pri prechode od jedného zubného lekára k druhému je totiž v tom, že nemôžete mať v rovnakom čase dohodu u 2 zmluvných zubných lekárov. Oznámte svojmu zubnému lekárovi, že odchádzate, rušíte s ním dohodu a vypýtajte si odpis z dokumentácie (stav vášho chrupu, dátum posledného ošetrenia a dátum poslednej preventívnej prehliadky), prípadne posledné röntgenové snímky.

Odpis a röntgenové snímky donesiete svojmu novému zubnému lekárovi, ktorý vám pri prvej návšteve kompletne vyšetrí chrup a ústnu dutinu, odoberie vám anamnézu a založí novú dokumentáciu, čím vás zaeviduje a oznámi to aj zdravotnej poisťovni.

Ak sú röntgenové snímky staršie ako 2 roky, spraví vám nové.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská