Ktorá nemocnica sa špecializuje na liečbu temporomandibulárneho kĺbu?

Zodpovedané
14. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť o nemocnici, ambulancii, alebo klinike, ktorá má naozaj skúsenosti s liečbou temporomandibulárneho kĺbu.

Môj zubný lekár ma lieči od decembra a mám pocit, že túto oblasť veľmi neovláda. Informácie sú strohé - v zmysle nežujte žuvačku a podobne. Najprv som dostala dlahu na noc. Po mesiaci som zlepšenie necítila, tak mi predpísal rehabilitáciu, ktorá sa už 10 rokov nevykonáva. To povedala rehabilitačná lekárka.

Viem, že dlaha sa štandartne predpisuje, ale potrebovala by som možno nejaké obstreky alebo kyselinu hyalurónovú do kĺbu.

Ktorá nemocnica sa špecializuje na liečbu temporomandibulárneho kĺbu?

Ďakujem za Váš čas a odpoveď

Dobrý deň,

komplexnú liečbu ochorení temporomandibulárneho kĺbu (skratkou TMK) vykonávajú špecialisti - stomatochirurgovia, preto vám odporúčam obrátiť sa na kliniku ústnej, čeľustnej a tvárovej chirurgie.

Myslím si, že postup vášho praktického zubného lekára bol doposiaľ správny, nakoľko riešil prevenciu záťaže TMK a zhotovením dlahy zabezpečil odľahčenie a šetrenie TMK.

Ďalšie zákroky však už nie sú v jeho kompetencií, a preto by vás mal poslať k špecialistovi, aby stav odborne zhodnotil.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská