Mám nastúpiť do práce a som znovu tehotná. Ako mám postupovať?

Zodpovedané
23. máj 2022

Dobrý deň,

zistila som, že som znovu tehotná. 30.6.2022 mi končí rodičovská dovolenka a určite sa mi čoskoro ozvú z práce.

Mám nastúpiť na tých pár mesiacov?

Môžem od od 1.7.2022 nastúpiť hneď na PN, alebo si vyčerpať dovolenku, aby sa mi obnovilo nemocenské?

Ďakujem

Dobrý deň,

povinnosť ozvať sa zamestnávateľovi je na Vašej strane a to minimálne 1 mesiac pred skončením rodičovskej dovolenky. Rozhodnutie o práceneschopnosti je v rukách Vášho ošetrujúceho lekára. Nerozumiem Vašej otázke, v ktorej naznačujete, že práceneschopnosť je Vašim rozhodnutím.

Čo sa týka nemocenských dávok, nároky je nutné si overiť u poskytovateľa týchto dávok.

S pozdravom
Sandra Balažíková

Head of Human Resources