Musí mi zamestnávateľ držať miesto, keď mám zmluvu na dobu určitú?

Zodpovedané
15. júl 2022

Dobrý deň,

budem pracovať na zmluvu, ktorá bude na dobu určitú.

Ak porodím pred ukončením pracovnej zmluvy, musí mi zamestnávateľ držať miesto?

Ďakujem

Dobrý deň,

zamestnávateľ nie je povinný držať miesto tehotnej zamestnankyni ani počas MD a RD pokiaľ má zamestankyňa podpisanú zmluvu na dobu určitú a dodatočne nebol podpísaný žiadny dodatok k zmluve o jej predlžení, či zmene na dobu neurčitú. Pracovný pomer sa automatický končí uplnutím doby určitej.

Sandra Balažíková
Head of Human Resources