Bude mať manželka právo na nehnuteľnosť, ktorú mi darovali rodičia rok pred uzavretím manželstva?

Zodpovedané
7. aug 2022

Dobrý deň,

rodičia mi darovali pred svadbou nehnuteľnosť.

Bude mať moja manželka po mojej smrti, alebo v prípade rozvodu nárok na uvedenú nehnuteľnosť?

Sme spolu viac ako 20 rokov, máme dve deti a manželmi sme 1 rok. Nehnuteľnosť mi darovali 1 rok pred uzavretím manželstva.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, manželka nebude mať nárok na nehnuteľnosť v prípade rozvodu, nakoľko táto bola darovaná Vám do Vášho výlučného vlastníctva a pred uzavretím manželstva.

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz