Bude mať moja sestra nárok na niečo z majetku, ktorý nadobudla s manželom počas manželstva?

Zodpovedané
27. sep 2022

Dobrý deň,

moja sestra sa chce rozviesť. S manželom majú spolu 3 deti (boli spolu cez 20 rokov). Jej manžel hráva automaty, na ktoré si zobral pôžičky. Spláca pôžičku pôžičkou.

Bývali spolu v dome, ktorý mojej sestre nepatril. Teraz býva u nás aj s deťmi, pretože ju z domu “vyhodil”.

Bude mať nárok na niečo z majetku, ktorý nadobudli počas manželstva?

Aký postup by bol pre ňu najvhodnejší?

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko neuvádzate, čo počas manželstva Vaša sestra s manželom nadobudli, neviem Vám relevantne odpovedať.

Vaša sestra mohla počas manželstva požiadať o zrušenie bezpodielového spoluvlastníctva manželov z dôvodu hazardných hier manžela. Takto bude komplikovanejšie tvrdiť, že pôžičky patria výlučne manželovi.

Ideálne je podať čo najskôr návrh na rozvod na príslušný súd spolu s návrhom na úpravu práv a povinností k maloletým deťom.

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz