Majú svokrovci na niečo nárok po smrti môjho manžela?

Zodpovedané
14. júl 2022

Dobrý deň,

umrel mi manžel, ostali po ňom autá a nábytok, ktorý sme nadobudli počas manželstva. Doklady o kúpe nemám.

Bývali sme u svokrovcov.

Majú na niečo zo spomenutého nárok (auto, nábytok)?

Ďakujem

Dobrý deň,

vy ako manželka, prípadne Vaše deti sú v tzv. prvej dedičskej skupine a dedíte výlučne vy. Nie Vaši svokrovci.

V prípade dedenia sa však najskôr vyporiada spoločný majetok, teda vo Vašom prípade auto a nábytok, ktoré je potrebné zahrnúť do notárskej zápisnice a upozorniť na to notára. Následne sa bude dediť manželov zvyšný majetok.

V prípade potreby právneho poradenstva alebo právneho zastúpenia sa na mňa kľudne obráťte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz