Má družka nárok na dedičstvo po našom otcovi?

Zodpovedané
6. jún 2022

Dobrý deň,

otec má družku už skoro 25 rokov. Žijú spolu v jednej domácnosti, v jej byte. Otec vlastní záhradu.

Má nárok družka na nejakú čiastku z dedičstva v prípade úmrtia otca?

Ďakujem

Dobrý deň,

družka po Vašom otcovi nemôže dediť v žiadnom prípade, lebo Váš otec mal potomkov. Potomci spolu s manželkou dedia vždy v prvej skupine rovným dielom.

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz