Manžel mi nechce dať do užívania spoločnú nehnuteľnosť. Ako mám postupovať?

Zodpovedané
22. feb 2023

Dobrý deň,

s deťmi chcem odísť od manžela z domu do spoločného bytu, ktorý sme nadobudli počas manželstva. Manžel mi ten byt nechce dať do užívania.

Ako mám postupovať, keď tam chcem ísť bývať?

Mám na ten byt nárok?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

podľa zákona platí, že ak dôjde medzi manželmi k nezhode o právach a povinnostiach vyplývajúcich z bezpodielového spoluvlastníctva, rozhodne na návrh niektorého z nich súd.

Inými slovami - ak Vám manžel nechce dovoliť užívať byt v BSM a vy o to máte záujem, môžete návrhom na súd žiadať, aby súd určil manželovi povinnosť umožniť Vám užívanie bytu.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk