Ako riešiť nefunkčné manželstvo?

Zodpovedané
30. máj 2019

Dobrý deň,

už asi 3 roky sa trápim v nefunkčnom vzťahu. Nerozumieme si, nerozprávame sa na žiadne osobné témy, nespíme spolu. Držíme to umelo len kvôli synovi a domu.

Ani jeden z nás to nerieši. Ja som manželovi hovorila, že ak to pôjde takto ďalej, tak zle to s nami dopadne. Odozva žiadna. Rezignovala som. Nič neriešim, no ja som už "došla". Môj zotrvačník sa prestal krútiť, kolieska sa dotočili.

Bolo by to na dlhé rozprávanie a asi to bez odbornej pomoci nedám. Vždy, keď to začnem v sebe riešiť, alebo moji najbližší vidia, že sa trápim, tak dostanem hroznú depku a len revem ako hlúpa.

A momentálne vždy cez menzes mám stavy, keď si neviem so sebou poradiť. Nepracujem, hoci mám živnosť. Nevládzem..

Neviem sa odhodlať urobiť ten krok do neznáma. Hlavne nechcem, aby trpel syn, hoci teraz trpí tiež naším vzťahom. Nevidí lásku u nás, nevidí objatie.
Nechcem, aby toto považoval za normálne..

Ako sa mám vzchopiť?

Mám si nájsť prácu a dať sa do poriadku psychicky?

Mám byť v práci a riešiť vzťah, rozchod a veci okolo?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

zostávať v nefungujúcom vzťahu nie je prospešné ani pre vás, ani vášho manžela ani dieťa. Všetko však treba riešiť postupne. V prvom rade začnite sama sebou.

V celej situácii ste dosť zacyklená, preto by som Vám odporučila nájsť si poradcu psychológa, ktorý by vám pomohol zvládnuť aj prejsť celou situáciou. Následne, keď budete vy v relatívnej pohode sama budete cítiť, čo riešiť ďalej - prácu, rozchod, veci okolo.

Vy už sama presne viete, čo treba riešiť a možno aj ako. Mám dojem, že je to skutočne stopnuté len vašou psychickou nepohodou, zúfalstvom a vyčerpaním z celej situácie.

Prajem veľa energie a odhodlania na novej ceste životom.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com