Ako sa správať k partnerovi, ktorý je náladový?

Zodpovedané
10. júl 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. S partnerom sme spolu 3 roky a máme spolu dieťa. Trávime spolu veľa voľného času, robí všetko spolu už tri roky. Okrem práce.

Pred časom som si všimla, že môj partner často mení názory a vecí, na ktorých sa dohodneme.

Napríklad povie, že ma miluje a nosí ma na rukách, správa sa ako čerstvo zaľúbený. Na druhý deň príde a povie, že chce byť sám a chce, aby som odišla,. Vraj si chce užívať život. O hodinu neskôr príde a povie mi, že ma miluje.

On chcel dieťa. Počas môjho tehotenstva sa správal tak, ako keby som ani tehotná nebola. Nepomáhal mi, zakazoval mi kupovať detské veci. Povedal, že si myslel, že potratím. Teraz hovorí, že je rád, že má dieťa a chce druhé. Potom zase povie, že druhé dieťa nechce. Jeden deň povie, že sa vezmeme tento rok, na druhý deň to už pravda nie je.

Povie mi, že o mesiac ideme tam a tam na dovolenku. Keď sa blíži termín dovolenky, tak nikam nejdeme. Cítim sa zmätená.

Keď ma stav, že chce byť sám, tak je odporný. Robí mi zle po psychickej stránke. Dokáže ho vytočiť úplný nezmysel, ktorý ani logiku nemá.

Snažím sa to s ním vykomunikovať. Buď reaguje tak, že mu mám odpustiť, alebo reaguje podráždene. Že o čom sa zase chcem rozprávať. Otravujem ho a zakazuje mi vyjadrovať moje názory. Berie antidepresíva. Neviem, či tieto nálady s tým môžu súvisieť.

Snažila som sa odpozorovať, kedy sa to takto deje. Tie zmeny správania z lásky k nenávisti, ale na nič som neprišla. Občas mám pocit, že to všetko pramení z jeho nálady. Do poradne určite nepôjde.
Keď má dobrú náladu, tak je najlepší partner a otec dieťaťa na svete. Keď má zlú náladu, tak ponižuje, uráža aj pred dieťaťom a nedá sa to s ním vydržať.

Čo mám robiť?

Ako sa mám k nemu správať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak manžel berie antidepresíva je dôležité v prvom rade kontaktovať lekára, ktorý mu ich predpísal a informovať ho o zmenách správania.

Je možné, že problém nie je vo vzťahu ako takom. V prvom rade treba vylúčiť, či nie sú zmeny správanie spôsobené liekmi alebo inými faktormi.

Prajem všetko dobré.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com