Nezvládam momentálnu situáciu. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
6. feb 2021

Dobrý deň,

som matka troch detí, muž chodí na týždňovky. Takže som s nimi sama celý týždeň. Cez víkend je to ešte horšie, lebo mám na krku aj štvrté dieťa - muža. Upadám do veľkých depresii, nemám z ničoho radosť, ja nevládzem.

Deti táto situácia tiež neteší, štrajkujú pri bežných činnostiach a ja sa s nimi nevládzem hádať. Je mi do plaču a čakám kedy tento stav skončí, že postupne uvoľňovanie opatrení túto situáciu zlepší. Vždy, keď zase nepovolia je to ešte horšie a horšie. Už zvažujem odbornú pomoc ale tie deti sú iba so mnou.

Bojím sa, že doma sa sama z toho nedostanem ani liekmi a že by ma hospitalizovali a neviem s kým by deti ostali. Spôsobila by som im ďalší stres. Bojím sa, že im ubližujem tým, že s tým nič nerobím.

Ako sa dostať z tohto problému?

Muž mi nepomôže. Povedala som mu o tom, ale on to ignoruje. S ním to budem riešiť neskôr, keď budeme mať kam odisť. S tým som vyrovnaná, teraz mi ide o deti a o to. že to nezvládam.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

odborná pomoc nemusí byť len psychiatrická, v ktorej sú hlavné lieky.

Vo Vašej situácii by som odporúčal psychoterapeutickú pomoc. V aktuálnej situácii pracuje mnoho psychológov aj online, čo zjednodušuje možnosť vyhľadania takejto pomoci. Vo vašej situácii Vám určite odporúčam takúto online, alebo osobnú formu psychoterapie.

Práve u psychoterapeuta by ste mohla získať potrebnú podporu a čas a priestor pre svoje prežívanie, uvoľnenie a rozvoj.

S pozdravom

Mgr. Andrej Naščák
Tel: +421 948 034 613
Mail: a.nascak@gmail.com
Web: www.onlineterapeut.sk/