Sused - policajt nám robí stále zle. Čo máme robiť?

Zodpovedané
4. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom našej situácie. Od začiatku ako sme sa nasťahovali do rodinného domu, tak nám sused robí zle a cíti sa byť nedotknuteľný, lebo je policajt.

Všetko mu vadí. Už sme skúšali dobre s ním vychádzať - urobili sme všetko preto, aby mu nič nevadilo. Aj sa nerozprávať s ním, nevšímať si ho, ale on si vždy nájde niečo prečo sa s nami háda. Odsťahovať sa nemôžme a ani nechceme. Stavali sme dom svojpomocne a záleží nám na ňom.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem si predstaviť, čo myslíte pod pojmom "robí zle" a ako sa s vami háda. To vám chodí klopať na dvere?
Každopádne chápem, že susedské vzťahy môžu byť náročné a veľmi ovplyvniť spokojnosť so životom.

Ja ako človek takéto situácie riešim, tak že sa snažím dostať ľudom "pod kožu", zistiť čo ich trápi, čo som urobil ja, že ich rozčúlilo a poskytnúť im možnosť vysťažovať sa. No zároveň sa ich snažím pochopiť. Často, to čo ich trápi, je to niečo, čo by Vás ani nenapadlo, a hlavne možno len málo súvisí s Vami.

Ja verím, že neexistujú naozaj zlí ľudia, len zlé zatvrdnuté spôsoby správania veľmi zranených a smutných ľudí.

Ak to nepôjde takto po ľudsky, vždy existujú aj iné možnosti a otázka by asi mala byť smerovaná asi skôr na právnu poradňu.

S pozdravom

Mgr. Andrej Naščák
Tel: +421 948 034 613
Mail: a.nascak@gmail.com
Web: www.onlineterapeut.sk/