Svokra chce, aby sme pokrstili naše dieťa. Čo máme robiť?

Zodpovedané
29. apr 2021

Dobrý deň,

máme rodinný problém a bojím sa, že sa nám kvôli tomu poháda rodina. Priznám sa, že niekedy nemôžem ani spať kvôli tomu. Svokra chce silou mocou pokrstiť moju 8 mesačnú dcéru a stále nám vyčíta, že sme ju s mužom ešte nepokrstili. No my si krst úplne tak neprajeme a hlavne moji rodičia sú zásadne proti krstinám, neveria cirkvi.

Svokra sa poslednú dobu bez kostola nezaobíde. Nechceme, aby sa naši rozhádali a mám strach, že mi ju pokrstí "na tajno".

Ako mám reagovať a čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

najdôležitejšie je porozprávať sa a rozhodnúť sa s Vašim mužom. Dilema je, že buď nevyhoviete jednej alebo druhej strane. Takže zostáva rozhodnutie čisto na Vás a Vašom manželovi.

Preskúmajte, či si neprajete krst kvôli názorom Vašich rodičov, alebo je to úprimný názor Vás a Vášho manžela. V takom prípade zaujmite jasné postavenie a nedovoľte aby Vaša svokra rozhodovala za Vás a Vaše dieťa, aj keby to malo stáť nejaké nezhody či hádky.

Ja si osobne myslím, že vierovyznanie by malo byť slobodné rozhodnutie už vyzretých bytostí a tvarovať deti do nejakého náboženstva a nútiť ich byť spoločenstvom cirkvi s pochybnou históriou a kozmológiou nie je správne, ale každý má svoj pohľad na svet.

Držím palce k uvedomeniu si vlastného názoru a jeho obhájení pred svetom.

S pozdravom

Mgr. Andrej Naščák
Tel: +421 948 034 613
Mail: a.nascak@gmail.com
Web: www.onlineterapeut.sk/