Ako zvládnuť starostlivosť o deti a nezložiť sa, keď je manžel skoro stále preč?

Zodpovedané
13. júl 2019

Dobrý deň,

som matka na materskej. Mám 6 ročnú dcérku a 1,5 ročného synčeka.

Ale už nevládzem. Niekedy ma vôbec nebaví byť doma pri deťoch. Odvtedy, čo sa deti narodili, som vôbec nikde sama nebola a už nevládzem.

Manžel robí na smeny, čiže je skoro stále v práci a keď je doma, je veľmi unavený, čiže o deti sa starám teoreticky iba ja sama a teda preto už nevládzem. ☹
Veľmi som túžila mať detičky 2, aj ich mám, ale lepšie mi bolo samej. ☹

Ako zvládnuť starostlivosť o deti a nezložiť sa, keď je manžel skoro stále preč?

Ďakujem

Dobrý deň,

každý občas potrebuje oddych aj vy.

S manželom sa dohodnite a ak je to len trosku možné aspoň raz do týždňa nech a postará o deti na pár hodín a vy robte to, čo Vám dobije energiu.

Pripadne ak nie manžel tak niekto z rodiny alebo známy. Tých pár hodín pomoci nikoho nezabije a Vám to určite veľmi pomôže.

Spokojná mama je základ rodiny.

Prajem veľa síl a energie.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com