Ako zvládnuť starostlivosť o syna bez stresu?

Zodpovedané
28. apr 2019

Dobrý deň,

mám 7 mesačného syna, s ktorým trávim cez týždeň väčšinu času sama, keďže priateľ je v práci. Ked príde, tak sa mi snaží pomôcť. No cítim, že som vyčerpaná a po malom kričím.

Syn je umrnčaný, asi mu idú zúbky. Starostlivosť je vyčerpávajúca, keďže syn nevie spať bez mojej prítomnosti a ani zaspať. Celé dni mu dávam 100% pozornosť.

Okrem toho mám dvoch psíkov.

Ako zvládnuť celú situáciu bez stresu?

Ďakujem

Dobrý deň,

starostlivosť o dieťa je veľmi náročná.

Ak budete vy nervózna a v strese, tak aj malý bude o to viac nervózny. Dieťa plače vtedy, keď mu niečo je, alebo ho niečo bolí.

Berte to tak, že aj Vám keď nie je dobre určite Vám nepomôže niekoho krik, ale skôr pochopenie a láska. Tak aj vy skúste dať malému pochopenie a lásku. Uvidíte, že to bude mať lepší efekt ako krik.

S tým spaním ho skúste pomaly učiť aj na priateľa. Možno bude spočiatku plakať. Bude to možno pár dní, ale postupne si zvykne a vy si oddýchnete.

Doprajte si aj trošku pozornosti pre samú seba, malý to určite zvládne.

Prajem veľa trpezlivosti, energie a aspoň trošku času pre seba.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com