Aký máte názor na náš vzťah?

Zodpovedané
8. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Partnera poznám už skoro 7 rokov. Keď som ho spoznala, tak mal dcéru s bývalou partnerkou. Zobratí neboli. Keď mala Viktória tri roky, tak sa rozišli a spoznal mňa.

Zaľúbila som sa a mala som ružové okuliare. Viktóriu som mala rada, kupovala som jej hračky, oblečenie a dokonca si ho vyberala aj do škôlky, pretože zo začiatku bola striedavá starostlivosť.

Myslela som si, že sa mi vráti poďakovanie z jeho strany, ale jemu to bolo jedno. Nakoniec som z toho vyšla ako úplná krava, že sa starám a on sa mi o to neprosil. Prešlo pár rokov a z malej zlatej Vikinky vyrástla drzá školáčka, ktorá ma podľa mňa absolútne nerešpektuje. Zo striedavej týždňovej starostlivosti sa stala iba víkendová.

Medzi mnou a partnerom boli neustále hádky a koncom roku 2018 sme sa rozišli. Po niekoľkých mojich odchodoch k rodičom a iných odchodoch a rozchodoch to bolo definitívne a ja som sa odsťahovala.

Bola to pre mňa rana a neviem to opísať. Asi láska a nenávisť zároveň. Po 3 mesiacoch sme sa k sebe vrátili a splodili spoločnú dcérku Stellku. Dnes ma 9 mesiacov. A hádky neprestali. Hádame sa viac, a to aj pred malou a stále.

Je to otrasné, hanbím sa za to a je mi do plaču. Nasľuboval pred mojimi rodičmi ako bude všetko iné. Ale je to horšie. Každý deň musí piť pivo. Vydupala som si aspoň jeden deň bez alkoholu. O dcérku sa málo stará. Ja som 4 dni v týždni sama doma od rána do večera, pretože je v robote od rana do ôsmej a prichádza domov okolo deviatej večer.

Neustále doťahovanie o peniazoch, že čo kto platil, vyratávanie účtov, všetko delíme na polovicu, je lakový.

Moja rodina je pohostinná, moji rodičia ho rešpektujú. Dovolili mu, aby im tykal. Pozývajú ho na rodinné oslavy. On si neustále otvára na mňa ústa, neváži si nič. Je vždy pozvaný na rodinné oslavy. Otvára si stále na mňa ústa.neváži si je pozvaný na oslavy, nepoďakujem za maličkosť. Ani za kočík, ani za oblečenie, ani za to, čo dostane od mojich rodičov. Dostáva od nich darčeky a peniaze rovnako ako dávajú mne, môjmu bratovi a jeho žene.

Nechcem, aby Stellka žila v rozbitej rodine ako Viktória. Ale nevládzem už. On je tak drzý a hrdý, že to nemá medze. Na ulici mi povie, aby som držala hubu. Už moja mamina mu čistila žalúdok, že čo si to dovoľuje voči nim a voči mne.

Nič si neváži. Ani to, že má zdravú dcéru. Myslí len na seba. Aký je unavený z roboty. Podľa neho ja nič nerobím. Keď si chcem pospať, tak sa nemôžem ani uvoľniť, aby som nepočula plač dcérky. Vadí mu prebaľovanie. Veci okolo malej robí nasilu. Sú chvíle, keď sa s ňou zahrá,rozosmeje ju. Ale to je jedna chvíľa zo sto.

Čo nám odporúčate a aký máte názor na náš vzťah?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ja vždy v prvom rade odporúčam poradňu, zistiť či je možné na vzťahu pracovať, či je možná zmena.

Ak to nie je možné je na vás. Ja vždy vravím, že zostávať vo vzťahu kvôli dieťaťu je hlúposť. Dieťa pre svoj rast a vývin potrebuje pokojné a bezpečné prostredie a nie neustále hádky, konflikty a napätie. Rovnako mu tým nedávate dobrý vzor do jeho budúcnosti.

V prvom rade si sama zvážte čo cítite, čo chcete a či ste aj vy ochotná pracovať na zmene a následne vyberte cestu.

Prajem vám veľa energie, trpezlivosti a sily.
S pozdravom

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com