Dá sa náš vzťah zachrániť a má význam chodiť do poradne?

Zodpovedané
3. máj 2019

Dobrý deň,

s partnerom sme spolu asi 12 rokov a máme 7 a 3 ročné deti. Po čase sme stratili k sebe cestu. Partner má aj 14 ročné dieťa z predošlého vzťahu.

Keď sme sa spoznali, tak bol veľmi pozorný a starostlivý. Staral sa o mňa a aj o dieťa, ked bolo cez víkend u neho. 9 rokov dozadu sme začali stavať dom (vedľa svokry) a pred 7 rokmi sa narodila dcéra. Tento čas bol ešte v poriadku, vznikali len menšie bežné hádky. Do obdobia ako mala naša dcéra 9-11 mesiacov bolo všetko v poriadku. Staral sa o prvú dcéru a aj o našu spoločnú, aj o domácnosť.

Potom akoby nastal zlom a prestal sa starať. Momentálne sa nestará ani o jedno svoje dieťa. Keď príde jeho dcéra, tak je s babkou alebo so mnou. Naše spoločné deti sa už ani nepýtajú, či ide tato s nami. V domácnosti vôbec nepomôže, dokonca ani po sebe neuprace. Aj o svoje kvety sa prestal starať.

Stále sa sťažuje na peniaze, že nie sú. Nie sme na tom finančne až tak zle, len on má veľké výdavky. Stále niečo chce, potrebuje a sú to položky vždy v stovkách. Nevie pochopiť, že deti spotrebujú niečo a že peniaze sa nemnožia. Stále dáva vinu mne. Ja mu už výdavky zapisujem a ukážem keď začne útočiť. vždy som zarábala viac. Posledný rok, sme na tom približne rovnako, len on má väčšie požiadavky.

Z jeho strany vzťah funguje i napriek tomu, že sa občas pohádame.

Z mojej strany je to úplne rozpadnuté. Aj som mu to povedala. Skúšali sme sa rozprávať, no on chytí nervy, zduje sa a 3 dni je mimo. Jedine sex ho zaujíma. Keď veľmi chce sex, v ten deň sa chová milo. Mňa to nejak neteší keďže viem, že to je chvíľkové. Vlastne sexujeme len preto, aby zase nezačal kričať.

Dá sa takýto vzťah zachrániť?

Oplatí sa chodiť a platiť poradňu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

začnem Vašou poslednou otázkou. Na poradňu má zmysel chodiť vtedy, keď obaja chcú pracovať na zmene vo vzťahu. Musia chcieť obaja!

Z toho, čo píšete mám dojem, že sa treba vrátiť do obdobia zlomu a zistiť, čo ten zlom spôsobilo. Mne napadá či mal manžel dostatok vašej pozornosti a lásky, či sa nemohol cítiť odsunutý, niekde až za deťmi, domácnosťou. Nemusí to tak však byť.

Skúste sa s manželom pozhovárať, o tom, že podľa vás vzťah nefunguje ako má. A že je pre vás dôležité to riešiť. A ak by bol ochotný skúste navštíviť poradňu, pohľad nezávislého človeka bude určite fajn.

Prajem nový zlom vo vzťahu- tento krát pozitívny.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com