Ako sa dať dokopy s ex?

Zodpovedané
8. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pred mesiacom som sa rozišla s priateľom. Boli sme spolu 10 mesiacov, z toho tri sme bývali v jeho byte. Rozchod bol zbrklé rozhodnutie, v návale zlosti. A ľutujem to. On je veľmi hrdý a bral to tak, že som ho zradila, keď som odišla a vôbec sa mi po rozchode neozval. Ja som sa ozvala po troch týždňoch, keďže mi priatelia z jeho partie povedali, že nebol na jednej narodeninovej oslave, na ktorú sa tešil.

Jeho priatelia bývajú v inom meste a s rodinou nemá príliš dobré vzťahy. Zľakla som sa preto, či sa niečo náhodou nestalo. Chvíľu sme si písali, odpovedal na každú správu, ale sám konverzáciu nezačal.

Navrhla som mu, či by sme to znovu nevyskúšali, že som si uvedomila kopu chýb, ktoré som urobila a že ma ten rozchod mrzí. Je pravda, že som pôsobila zrejme zúfalo a začala som ho cez FB uháňať.

Zakaždým odpovedal a zdalo sa mi, že ma trochu v tom ,,bojovaní" o neho podporuje. Nakoniec mi napísal, že pekne o neho bojujem a že keď mi na tom tak záleží, môžeme to skúsiť ešte raz. Mala som skôr pocit, že si len nechce priznať, že by ma chcel naspäť a tvári sa, že mi robí láskavosť.

Stretli sme sa a zdalo sa mi to fajn. Dala som mu na druhý deň najavo, že sa mi to páčilo a či mal čas si to zopakovať cez víkend. Povedal, že to ešte spracováva, ale že sa môžeme stretnúť. Cez víkend si to rozmyslel, vykrúcal sa a nakoniec priznal, že on to už tak necíti, že má pocit, že ho do toho tlačím a on to už nechce.

Je pravda, že som bola možno netrpezlivá, ale mala som z neho pocit, že aj keď sme boli spolu vonku, bol tomu naklonený a milý a pozeral sa na mňa ako kedysi. Odpísala som mu niečo v zmysle, že mám pocit, že nevie čo chce, že sa len bojí, že by som mohla zase odísť a že takýmto spôsobom bude raz osamelý a nešťastný. O pár hodín mi napísal, že už je osamelý a nešťastný a je to zle, ako to dopadlo.

Odmlčala som sa a začala som aplikovať nulový kontakt. Mám pocit, že nevie čo chce. Uznávam, že som ho do toho tlačila, ale priznal si svoje chyby, ja svoje tiež a moje správy neignoroval. Neviem, či sa ešte ozve, alebo či ten nulový kontakt pomôže a keď sa mu potom ozvem a pôjdem na to pomaly, bude tomu viac naklonený.

Mali ste niekedy s niečím takýmto skúsenosti?

Vedeli by ste mi prosím poradiť?

Za každú radu vopred ďakujem

Dobrý deň,

vo vzťahoch sú podobne situácie veľmi časté. Je to spôsobené tým že v prosím rade ľudia dobre neprecítia čo potrebujú a čo vlastne chcú a v druhom rade to nedokážu otvorene vyjadriť tomu druhému.

Vo vašom prípade mám dojem, že sa vás expriateľ vyjadril a je na vás, ale asi by ste to mali rešpektovať.

Vzťah viete mat zdravý len vtedy ak obaja chcú byt vo vzťahu, rozvíjať ho a neustále na ňom pracovať. Takže pokiaľ on už vzťah nechce, je ideálne prijať to a ísť ďalej.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com