Ako začať lepšie komunikovať vo vzťahu aj o sexe?

Zodpovedané
6. aug 2019

Dobrý deň,

s manželom som necelé 2 roky. Z tejto doby sme 5 mesiacov manželmi. Po pôrode som za pol roka pribrala 20 kg. Manžel tvrdí, že mu to nevadí. Vraj vie, že to schudnem.

Veľmi ma zanedbáva. Sex máme raz za mesiac a aj to mojou iniciatívou. Viem, že je unavený. Viem aj to, že vždy bol veľmi nabudený na sex a nikdy by nepovedal nie. Moja psychika a sebadôvera rapídne upadá.

Ako mám s ním komunikovať o sexe?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

komunikovať na akúkoľvek tému vo vzťahu by ste mali otvorene a najmä tak ako to cítite a vnímate.

Hovorte o svojich pocitoch a dojmoch bez obviňovania toho druhého. Pýtajte sa na postoje, vnímanie a názory toho druhého.

Skúste sa spýtať manžela, čo by ste vy mohli spraviť preto, aby ste zvýšili jeho chuť na sex. Prípadne ak máte dojem, že je prekážkou vaša váha, skúste sa zamerať na jej redukciu.

Prajem úspešný rozhovor.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com