Muž mal milenku a ja som v 5. mesiaci tehotenstva. Čo mám robiť?

Zodpovedané
23. feb 2021

Dobrý deň,

s mužom som 20 rokov a po 10 rokoch manželstva som odhalila u neho neveru. Prosil ma o odpustenie, že chce byt s rodinou. Sľúbil, že sa to už nikdy nestane.

No teraz znova. Mala som predtuchu, tak som mu išla do mobilu a moja predtucha sa potvrdila. Má milenku. To, čo som si prečítala ma veľmi zranilo.
Bolo tam "Už nikdy nechcem inú ženu ako teba. S nikým ťa nepodvádzam ani zo svojou ženou. Prisahám". Veľmi ma to ranilo. Navyše to nebola pravda nakoľko sme viedli sexuálny život.

Bola som si istá, že toto neprekonáme a že je koniec. No znova tá jeho pesnička prepáč mi, daj mi šancu, už nikdy sa to opakovať nebude, ľúbim iba teba a chcem ostať s rodinou.

Do toho som si na tehotenskom teste našla dve čiarky. Som veľmi nešťastná. Uplynulo od incidentu 5 mesiacov a ja som v 5 mesiaci tehotenstva. Bolesť neustupuje. V noci mávam zlé sny a jemu absolútne neverím.

Nemám silu sa s ním rozvádzať. Vždy, keď začnem hovoriť o rozvode, tak narobí doma cirkus. Plače a prosíka. Deti to veľmi zle znášajú, a preto radšej držím hubu a krok.

Môže takéto manželstvo ešte niekedy fungovať?

Čo mám robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste obaja ochotní venovať práci na sebarozvoji a vzťahu a máte záujem o vzťah, tak môže fungovať.

Každopádne píšete, že Vás svojím správaním veľmi ranil a že k rozvodu len neviete nájsť dosť sily. Je možné, že ak zostanete vo vzťahu budete o pár rokov ľutovať, že ste to neurobila skôr, ale i rovnako môžete zistiť, že ste k sebe našli cestu.

Záleží hlavne na tom ako sa k prípadnému zotrvaniu vo vzťahu postavíte, či začnete viac otvorene komunikovať a riešiť dôvody vzniku nevery ako aj jej dôsledky.

V takom prípade odporúčam párového sedenia, ešte teraz kým je to jednoduchšie, keďže ešte nemáte batoľa.

S vyrovnaním sa so zranením ako aj s ostatnými pocitmi a situáciou by Vám mohla prospieť aj individuálna terapia, v ktorej by ste mohla preskúmať vaše vnútro.

S pozdravom

Mgr. Andrej Naščák
Tel: +421 948 034 613
Mail: a.nascak@gmail.com
Web: www.onlineterapeut.sk/