Leco.
Cukrová vata 😁 a melón
Poctivý kotlíkový guláš 🙂
zrele ceresne, sladke marhule, melon a presne takato kukurica 🙂 to je u mna leto 🙂
ja by som si ju tak dala 🙂 u mna zmrzlina, kukurica a melon
Kukurica, melon, zmrzlina, slanina 🤣
U mna jednoznačne melón😍
Kukurica, melon a spagety s muslami 😋
Kukurica a melon
Tekvicové placky
Melón, kukurica 🙂
Lečo, melon
@lucindamax cukrova vata..to mas pravdu.. a kolotoce 😉
@batwoman slanina je zaujimava volba 😃
@amel leco je naozaj typicke leto... Prave sa aj u mas blizi, paprika sa zacina kopit 🙃
Na cibuli dusene fazulove struky s vajcom zo zahrady, leco, kukurica.
@bienennest my sme ako deti vela opekavali, u nas neficali spekacky, ale slanina 😁
Zemiak pečený v pahrebe
Melón, marhule, kukurica a zemiakové placky - koncom júla tu býva taká slávnosť pri kaplnke v lese a tam robia skvelé zemiakové placky na platni nad ohňom 🤤
@batwoman mas pravdu, toto bolo u nas doma tiez, spekacky neboli vzdy po ruke, zato slanina sa vzdy na opekanie nasla
@nikayla hmmm 🤤
Jednoznačne kukurica a červený melón 🙂
Cuketa a uhorkovy šalát 😄
Tony cukety - privarok, obalovana a vyprazana, zapekana, grilovana, placky, kolac na sladko, na slano... 😆 az nam usami liezla 😆
Kazdy rok je to rovnake (nastastie) a vzdy sa na to tesim.
melón, nanuky, špekáčky a pivo, tieto potraviny a nápoj konzumujeme prevažne len v lete
Zmrzlina, melon a kukurica
Melón, kukurica,marhule a nové zemiačiky s uhorkovym salatok ešte aj halušky s vajíčkom a uhorkovy šalát
@arah uhorkovy salat, to je leto..
Šopský šalát 😍
Mnam milujem kukuricku❤️
Nebolo tu spomenute; u babky na dedine sme jedli chlieb, maslo a pokrajane a pocukrovane jahody
😍 zmrzlina, jahodová dreň 💗pena malinova, alebo z čiernych ríbezlí. Jablka jakubky.
Zemiaky v pahrebe, prerastena opekaná slaninka s chlebikom pokvapkanym od slaninky. Dezert pecene jabĺčko.
@maya_zilina toto som este nepocula..znie to skoro ako marmelada bez vazenia 👍
Zmrzlina, melón, uhorkovy šalát ☀️☀️☀️
Sa čudujem ze tu ešte grilovanie nebolo spomenuté 😍🙂
U mna jednoznačne melón.
Keď som bola malá, tak naši malí chatu, kde jeden rok bolo strašne veľa.paradajok... jedla som ich hrozne veľa, boli úžasné.. mama narobila domáci pretlak, domáci kečup a predsa ostalo hrozne veľa.. nakoniec vymyslela jedlo, že udusila paradajky a dala do nich potom vajcia ako volske oko.. no a toto jedlo spolu s chlebom bolo tak vynikajúce, že to je premna leto.. občas si ho doma urobím, ale nikto to u nas nemá rád, len ja 😅 a potom ešte čerstvo urobené leco s parkom, vajcom a chlebom..
Kukurica a melón 😋
Keď je reč o grilovaní, tak grilovaná zelenina - (cherry) paradajky, paprika, cuketa, patizón, ku koncu leta maslová tekvica - ideálne s balkánskym syrom
Joooj a tekvicovy privarok s koprom 😋
Melon,kukurica.Toto su 2 veci na ktore sa najviac tesim,ze konecne zacnu predavat.
Lečo, langoš, melón, kukurica a cuketa rôzne spôsoby
@jana_eyre_2 to znie vyborne, urcite vyskusam
Leco, melon a cuketovy privarok 😊
Čerešne, maliny, lesné jahody a jedlá z čerstvých húb, cukety, alebo uhoriek. Dnes akurát bolo u nás na raňajky tzatziky a na obed toto:
https://varecha.pravda.sk/recepty/cuketak-na-pl...
A pomedzi to čerešne, melón čierne ríbezle. 😊 Mám veľmi rada toto obdobie, kedy sa dá variť takmer len zo záhrady 😊
V najväčších horúčavách aj studená kyslomliečna uhorková polievka s kôprom 🤤
A kvašáky! Sadnúť na vyhriate schody pred domom, zaloviť vo fľaši s kvašákmi a zahryznúť sa... Len tak uši skrúti ✌️😎
Melon, kukurica a rozne cuketove a baklazanove variacie
Melón, broskyne, marhule


Spekacky, varena kukurica a gulas 😅