icon
1 / 1
avatar

Ja dávam aj do palaciniek

23. aug 2022
avatar

@glorikarebeka aj mna to napadlo, že palacinky by asi tiez išli. Chutia vám tak?

23. aug 2022
avatar

Ano. Ja do palaciniek.

23. aug 2022
avatar

ano, aj ja do palaciniek. V nasej dedine je mineralny pramen, ked som mala 5r. byvali sme asi 50 m odtial, tak mama, ked prazila palacinky si odbehla zobrat mineralku do pohara, aby mala do cesta. 🙂
niekedy pridam pivo, aj tie su super,

23. aug 2022
avatar

Ja Robím palacinky tiež tak ze dám namiesto mlieka mineralku

23. aug 2022
avatar

@gab to znie skvelo, musim nabuduce vyskusat.

23. aug 2022
avatar

@miriam05 @glorikarebeka dakujem za tip, prehovorili ste ma 🙂..normalne som teraz dostala chut na palacinky ked sa o nich tolko rozpravame 😀

23. aug 2022
avatar

Palacinky roky 🙂

24. aug 2022
avatar

mineralka sa dava aby boli nadychane,nie chrumkave. kludne aj namiesto prasku do peciva.

24. aug 2022
avatar

Ano. Chrumkavé su z cukru v ceste, ten po opeceni vytvori korku

25. aug 2022
avatar

Po mineralke su nadychane, davam roky do palaciniek 😋

25. aug 2022
avatar

Ja tiež do palaciniek dávam.

25. aug 2022
avatar
Autor komentár zmazal
avatar

@evica17 áno žiadne mlieko

25. aug 2022
avatar

Aj ja dávam do palaciniek 👌🤤

25. aug 2022
avatar

@glorikarebeka tiez davam aj do palaciniek 😉

25. aug 2022
avatar

A zienky ake mnozstvo davate?

25. aug 2022
avatar

do palaciniek, lievancov aj cesta na pizzu…

25. aug 2022
avatar

aj mna by zaujimalo kolko vody🧐ked robim z pol litra ci 1l mlieka, tak cisto len mineralka?

25. aug 2022
avatar
25. aug 2022
avatar

@anicka2608 550 ml ja davam rastlinne mlieko, 250 ml mineralka. Cize spolu 800 ml tekutin. 300 g muky, davam pol na pol hladka a hladka spaldova, 15 g kryst cukor, 1 vanilkovy cukor, stipka soli a 3 vajcia. Pol hodinu necham cesto stat. To su najlepsie palacinky ake sme mali, robim uz skoro len tie ☺️

25. aug 2022
avatar

@liv1 waaau, dakujem za recept, vyzera super, urcite vyskusam 😍

25. aug 2022
avatar

skúsime, vďaka za tip. u nás sa palacinky robili tak, že oco dával pivo aj namiesto mlieka aj minerálky. a ak si dobre spomínam, nedával ani vajcia ani múku. 🙂

25. aug 2022
avatar

Do palaciniek roky rokúce. V lievancoch sú kvasnice takže tam netreba nič dávať

25. aug 2022
avatar

@rado_akozvon to znie zaujimavo. Skus sa ho opytat na presny recept

25. aug 2022
avatar

@bienennest tym padom, ze pivo ma v sebe "drozdie" nie v pravom zmysle slova, ale je tam jacmen, slad, a pod. tak nadherne vykysnu su take nadychane a netreba davat vajicka -vzdy nemusia byt, nasa starka, ked chcela usporit, vajcia nedavala,
aj ked mne osobne lepsie chutia s vajickom,
Ja obcas tiez prihodim pivo - lepsia je 12 😝

@rado_akozvon myslim, ze tu muku tam dal musel, je jedno aku, ci bielu alebo nejaku zdravsiu variantu, ale bez muky to proste nejde,

25. aug 2022
avatar

V jednom príspevku toľko veci a tipov,
že sa čudujem že som 30 rokov žila bez týchto vychytávok!
Vďaka, všetci ste skvelí 🙂
…. a vieme aj, čo na večeru 😃☝🏼

25. aug 2022
avatar

Poraďte dobrý recept na lievance

25. aug 2022
avatar

Ja davam sodu rozrobenu vo vode ;) aj do palaciniek

25. aug 2022
avatar

@gab super, vdaka

25. aug 2022
avatar

Jeeej a to fakt, bez mlieka, len cisto mineralka??? Ci som to poplietla??

25. aug 2022
avatar
25. aug 2022