@glorikarebeka aj mna to napadlo, že palacinky by asi tiez išli. Chutia vám tak?
Ano. Ja do palaciniek.
ano, aj ja do palaciniek. V nasej dedine je mineralny pramen, ked som mala 5r. byvali sme asi 50 m odtial, tak mama, ked prazila palacinky si odbehla zobrat mineralku do pohara, aby mala do cesta. 🙂
niekedy pridam pivo, aj tie su super,
Ja Robím palacinky tiež tak ze dám namiesto mlieka mineralku
@gab to znie skvelo, musim nabuduce vyskusat.
@miriam05 @glorikarebeka dakujem za tip, prehovorili ste ma 🙂..normalne som teraz dostala chut na palacinky ked sa o nich tolko rozpravame 😀
Palacinky roky 🙂
mineralka sa dava aby boli nadychane,nie chrumkave. kludne aj namiesto prasku do peciva.
Ano. Chrumkavé su z cukru v ceste, ten po opeceni vytvori korku
Po mineralke su nadychane, davam roky do palaciniek 😋
Ja tiež do palaciniek dávam.
Aj ja dávam do palaciniek 👌🤤
@glorikarebeka tiez davam aj do palaciniek 😉
A zienky ake mnozstvo davate?
do palaciniek, lievancov aj cesta na pizzu…
aj mna by zaujimalo kolko vody🧐ked robim z pol litra ci 1l mlieka, tak cisto len mineralka?
@anicka2608 550 ml ja davam rastlinne mlieko, 250 ml mineralka. Cize spolu 800 ml tekutin. 300 g muky, davam pol na pol hladka a hladka spaldova, 15 g kryst cukor, 1 vanilkovy cukor, stipka soli a 3 vajcia. Pol hodinu necham cesto stat. To su najlepsie palacinky ake sme mali, robim uz skoro len tie ☺️
@liv1 waaau, dakujem za recept, vyzera super, urcite vyskusam 😍
skúsime, vďaka za tip. u nás sa palacinky robili tak, že oco dával pivo aj namiesto mlieka aj minerálky. a ak si dobre spomínam, nedával ani vajcia ani múku. 🙂
Do palaciniek roky rokúce. V lievancoch sú kvasnice takže tam netreba nič dávať
@rado_akozvon to znie zaujimavo. Skus sa ho opytat na presny recept
@bienennest tym padom, ze pivo ma v sebe "drozdie" nie v pravom zmysle slova, ale je tam jacmen, slad, a pod. tak nadherne vykysnu su take nadychane a netreba davat vajicka -vzdy nemusia byt, nasa starka, ked chcela usporit, vajcia nedavala,
aj ked mne osobne lepsie chutia s vajickom,
Ja obcas tiez prihodim pivo - lepsia je 12 😝
@rado_akozvon myslim, ze tu muku tam dal musel, je jedno aku, ci bielu alebo nejaku zdravsiu variantu, ale bez muky to proste nejde,
V jednom príspevku toľko veci a tipov,
že sa čudujem že som 30 rokov žila bez týchto vychytávok!
Vďaka, všetci ste skvelí 🙂
…. a vieme aj, čo na večeru 😃☝🏼
Poraďte dobrý recept na lievance
Ja davam sodu rozrobenu vo vode ;) aj do palaciniek
@gab super, vdaka
Jeeej a to fakt, bez mlieka, len cisto mineralka??? Ci som to poplietla??
@macik166 pozri napriklad sem- https://recepis.sk/2022/08/23/ovocne-lievance-p...

Ja dávam aj do palaciniek