Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

  Telo reaguje na stres v troch fázach:
  • Prvá fáza, ktorú všetci poznáme je spojená s tzv. reakciou ,, bojuj alebo uteč.“
  • Druhá fáza je známa ako obranná fáza, ktorá môže trvať mesiace či roky a telo postupne oslabuje vzhľadom na čerpanie telesných rezerv, kyslíka a živín.
  • Ak stres nie je dlhšie riešený, telo môže prejsť do fázy vyhorenia. Táto tretia fáza môže znamenať totálny kolaps telesných funkcií alebo samotných orgánov.

  carnomed
  25. júl 2013    Čítané 0x

  Pozitívne príbehy

  Som matkou 23 ročného syna autistu. Začiatkom minulého roka som sa na internetovej stránke dočítala o mitochondriálnej medicíne, ktorá bola pre mňa neznámym pojmom a z tohto dôvodu som sa prihlásila aj na prednášku MUDr. Kučeru.

  Jednou z tém na tejto prednáške bol karnozín a jeho význam v živote autistu. Autizmus sa charakterizuje ako vývinová porucha zasahujúca takmer do všetkých oblastí sociálnych vzťahov, narušenej komunikácie, záujmov a predstavivosti.

  Po skúsenostiach s výchovou syna som sa prihlásila do ambulancie spoločnosti CarnoMed k MUDR. Kučerovi. Pri výchove môjho syna musím podotknúť, že sme celé obdobie zvládli bez diéty, bez antidepresív, s vyváženou stravou a konzumovaním množstva zeleniny a ovocia. Na prednáške sa hovorilo aj o strese, čo súvisí s autizmom. Potvrdilo sa mi to, pretože pri synovi som často vídavala stres, strach až paniku, ktorú sme prekonávali veľmi dlho. Pri vyšetreniach u MUDr. Kučeru stav nameraných hodnôt nebol dobrý.

  Od februára môj syn užíva Karnozín EXTRA a Q10. Po piatich mesiacoch môžem skutočne povedať, že stres nie je taký intenzívny, zlepšila sa komunikácia s cudzími ľuďmi, sociálne interakcie sú neporovnateľne lepšie, dokáže byť v dave ľudí bez toho, aby mal paniku, vydrží v cudzom prostredí, zvláda aj väčší dav ľudí. Samozrejme, že sa to nezaobíde bez intenzívnej starostlivosti, ktorú autista potrebuje, avšak po konzultáciách s MUDr. Kučerom sa nám podarilo viesť kvalitnejší život i napriek tejto hroznej diagnóze.

  Zloženie IS 6 - 1 kapsula IS6 obsahuje: výťažok z huby Reishi (beta-glukán 1,3/1,6): 96 mg; meďnatý komplex chlorofylínu: 50 mg; extrakt z čučoriedok: 30 mg; extrakt z plodov vinnej révy: 30 mg; luteín: 16 mg;
  lykopén: 7 mg

  Analýza variability srdcového rytmu:
  Nenáročné, neinvazívne vyšetrenie s komplexným obrazom o fungovaní organizmu:
  • ukáže úroveň stresu a jeho vplyvy na organizmus, stav imunitného, nervového, obehového a hormonálneho systému,
  • zmapuje stav riadenia, celkovej výkonnosti a fyzickej kondície ľudského tela,
  • poskytne report informáciami o vnútornom stave a efektivite regulačných systémov tela,
  • identifikuje riziká, ktoré nie sú iným spôsobom merateľné. (Veľa ľudí k nám prichádza z preventívnych dôvodov. Je dôležité sa o seba starať, pokiaľ nie je neskoro a organizmus a jeho kontrolné a regulačné funkcie nezlyhajú – vtedy sa už objavujú ťažké choroby).
  Po vyšetrení prebieha konzultácia za účelom nastavenia účinnej terapie.

  carnomed
  1. júl 2013    Čítané 0x

  MITOCHONDRIÁLNA MEDICÍNA

  Čo je to mitochondria a prečo je taká významná?

     Mitochondriálna medicína sa sústreďuje na procesy, ktoré sa odohrávajú na úrovni buniek, najmenších funkčných a stavebných jednotiek ľudského tela. Správne fungovanie bunky je predpokladom správneho fungovania tkanív, orgánov a celého nášho organizmu - človeka. To znamená, ak máme zdravé bunky, zdravý je aj celý organizmus, my.

  Možno povedať, že život bunky závisí od dvoch hlavných faktorov:

                  1. stálosti bunkovej štruktúry ( Bunka funguje iba vtedy, ak má istú presnú štruktúru. Nesmie jej niečo chýbať, nesmie byť poškodená.)

                  2. energie tvorenej vo vnútri bunky, v mitochondriách. (správne funguje ak má dostatok energie, dostatok funkčných mitochondrií, ktoré ju vytvárajú.)

  Mitochondrie sú hlavným miestom pre tvorbu energie vo všetkých ľudských a zvieracích bunkách, jednoducho povedané sú ,,elektrárňami“ pre bezproblémové fungovanie všetkých organizmov. Bez mitochondrií v bunkách, by bol život nemožný. Rozmery mitochondrií sú veľmi variabilné, závisia od typu buniek a funkcií, ktoré vykonávajú. Rôzny je aj ich počet v jednej bunke, ktorý môže dosiahnuť až číslo 4000. Vedecky bolo dokázané, že mitochondrie majú vlastnú DNA, ktorej poškodenia spúšťajú celý rad patologických zmien v mitochondrii a tie môžu prispieť k rozvoju kardiovaskulárnych, nádorových a psychických ochorení.

  Ako sa zisťuje kondícia buniek?

  ,, V ambulancii CarnoMedu robíme špeciálne vyvinutým programom prostredníctvom EKG takzvanú analýzu variability srdcového rytmu, ktorá vyjadruje aktivitu centrálnej riadiacej a regulačnej jednotky organizmu. Je dirigentom celého orchestra. Na základe tejto analýzy zistíme stav bunkových funkcií a bielkovinových štruktúr a našou liečbou dokážeme ovplyvniť degenerované funkcie a štruktúry bunky,“ vysvetľuje MUDr. Kučera.

  Vizitka Dr. Kučeru

  Dr. Michael Kučera je medzinárodne uznávaným expertom v oblasti mitochondriálnej a bioregulačnej medicíny a za jeho prínos v klinicky relevantných výskumoch bol roku 2000 ocenený Medzinárodnou asociáciou mitochondriálnej medicíny. Je interným lekárom s viac ako 15 ročnými skúsenosťami z kozmickej medicíny a jej prenosu poznatkov do praxe.

  Úzko spolupracoval s Inštitútom pre biomedicínske problémy Ruskej akadémie vied, a konkrétne s prof. Dr. R. N. Baevským, zodpovedný za zdravotný stav mnohých astronautov v Ruskom kozmickom programe.

  Skúsenosti z oblasti prevencie a posilnenia adaptačného mechanizmu na stres využíva pri diagnostike, liečbe a poradenstve pre klientov vo viacerých krajinách Európy i mimo nej.

  Okrem bežnej lekárskej praxe je stále aktívnym členom výskumných projektov a zároveň pravidelne vzdeláva a supervízuje lekárov v Anglicku, Nemecku, Švajčiarsku, ale aj na Slovensku.

  Nosnou časťou medicínskych postupov Dr. Kučeru je oddialenie procesov starnutia, ktoré nastávajú vplyvom fyzikálnych, chemických, psychických alebo emocionálnych stresov.

  O CarnoMede - ,,My neliečime priamo choroby, ale navraciame bunkám funkcie schopnosť a riadiacemu systému jeho kontrolnú a regulačnú funkciu, vrátane adaptácie organizmu na záťaž a stres. Vyliečenie choroby je „iba“ vedľajším účinkom,“ ozrejmuje MUDr. Kučera.

  V preklade to znamená, že náš vnútorný organizmus pracuje ako, povedzme hodinky. Tie majú určitú kontrolnú a regulačnú funkciu, ktorá sa však ničí, stráca pri nezdravom životnom štýle a príliš veľkej záťaži, stresu, ktorý dnešná doba prináša. Následne ak nám tento riadiaci systém nefunguje správne alebo dostatočne, vznikajú ochorenia ako diabetes, problémy s tlakom, nedostatočná alebo nadmerná funkcia štítnej žľazy, srdcové ochorenia, atď. Tieto životne dôležité systémy pracujú na báze regulácie a kontroly.
  My sa snažíme obnoviť funkciu týchto ,,hodiniek“ , aby fungovali tak ako majú a následne sa obnovia regulačné a kontrolné mechanizmy organizmu – vyliečia sa choroby.

  Snažíme sa liečiť príčinu vzniku choroby, nie následok. Čím sa odlišujeme od obvyklého spôsobu liečenia, ktorý je zaužívaný v západnej medicíne.

  Viac k danej téme sa môžete dočítať v článku – Mitochondriálna medicína

  Krátka vizitka doc. MUDr. Iga Kajabu, PhD. ( odborníka z ambulancie CarnoMed) -

  Doc. MUDr. Igo Kajaba, PhD., ktorý sa stal garantom našej výživovej poradne v CarnoMede, je jedným z najlepších odborníkov na výživu na Slovensku. Zúčastnil sa aktívnymi vystúpeniami na vyše 400 zahraničných a domácich kongresoch, konferenciách a sympóziách, publikoval vyše 350 vedecko-odborných prác v domácom a zahraničnom písomníctve. Má za sebou bohatú históriu pôsobnosti v oblasti metabolických a gastrointestinálnych chorôb, najmä obezity a diabetu – čo je len stručný súhrn práce tohto špecialistu.
  V súčasnosti pôsobí v skúšobných komisiách, je predsedom slovenskej spoločnosti pre výživu, predsedom odboru potravinárstva a výživy obyvateľstva Slovenskej akadémie pôdohospodárskych vied, poradcom hlavného hygienika na Úrade Verejného zdravotníctva SR, členom celoslovenskej komisie hygieny a výživy a komisii EFSA – (združuje potravinárske autority v Európe). Je autorom pôvodných hlavných československých Odporúčaných výživových dávok (OVD) pre obyvateľstvo a tiež dosiaľ platných OVD, čo je vlastne teoretický základ výživy obyvateľstva, vedy o výžive. Jeho ostatnou aktivitou je určenie výživových košov, dávok potravín pre školské stravovanie na Slovensku a veľa iných.

  carnomed
  28. jún 2013    Čítané 0x

  Mamičky po pôrode, neviete ako schudnúť?

  Otvárame novú výživovú poradňu s prístrojom, ktorý vám efektívne zmeria a popíše štruktúru vášho tela (množstvo tuku, svalov, bielkovín, vody v tele a tiež ,v ktorých častiach tela sa spomenuté nachádza) a na základe konzultácie so špičkovým výživovým poradcom doc. MUDr. Igom Kajabom, PhD. vám stanovíme bezpečnú redukčnú diétu práve pre vás.

  Redukčná diéta a šport

  Určite to všetky poznáte. Robíte pre chudnutie všetko, obmedzujete sa, športujete a výsledok sa nedostavuje. Redukčná diéta je pre nás v podstate navodením neprirodzeného stavu pre náš organizmus, vedúci k chudnutiu. Podstatné je však, o čom sa často nehovorí, aby nám ubúdalo z tukových zásob a nie zásob svalových, pretože potom môžeme športovať a dodržovať diétu, avšak chudnutie sa nedostaví. Toto všetko vieme odsledovať pomocou našich technológií a dokážeme taktiež stanoviť typ a dĺžku cvičenia, ktoré je pre váš organizmus najúčinnejšie. Vypočítame koľko minút daného cvičenia denne vám spáli požadovaný počet kalórií a následne kilogramov.

  Strava

  Každý organizmus je individuálny, a tak ak si zo svojho jedálnička odoberieme určitú potravinu, ktorú práve naše telo potrebuje, pretože sme o tom tak čítali, môžeme si vo svojom tele navodiť stav nedostatku tejto látky a opäť by sme boli v situácií, ktorú by sme nechceli, ak zvážime komplikácie, ktoré by nám mohla spôsobiť. ,,Treba dať veľký pozor na zachovanie potrebného množstva bielkovín v redukčnej diéte,” zdôraznil doc. MUDr. Igo Kajaba, PhD., odborník z ambulancie CarnoMed.

  V našej poradni sa snažíme pristupovať ku každému individuálne, s cieľom splniť vaše potreby a tým vytvoriť jedálniček v súlade s vašimi predstavami. Skúste, a myslím že neoľutujete. Budete spokojné so svojím novým zdravým životným štýlom, ktorý vám navyše zabezpečí krásnu postavu J. Termín konzultácie si objednajte vopred na čísle 0914 336 337, prípadne mailom na terminy@carnomed.sk

  carnomed
  20. jún 2013    Čítané 0x

  Karnozín EXTRA

  Karnozín bol objavený (a jeho štruktúra určená) na začiatku 20.storočia ruským vedcom  W.S. Gulevičom. Bol to prvý a najjednoduchší príklad biologicky aktívnych peptidov (v našom prípade dipeptidov), ktorý otvoril dlhý zoznam široko rozšírených prírodných bielkovinových regulátorov metabolizmu (látkovej premeny). Prvé desaťročia boli venované štúdiu jeho štruktúry, distribúcii a vlastnostiam.

  Odborný posudok

  autor: Doc. MUDr. Igo Kajaba, PhD., vedúci nutričného skríningu SZU

  Hlavnú zložku prípravku predstavuje karnozín, ktorý je dipeptid 2 aminokyselín: semiesenciálnej AK – L-histidínu (esenciálnej v období intenzívneho rastu, gravidite, stavoch fyzického a psychického vypätia a iných ) a základnej AK – β-alanínu pri pochodoch proteosyntézy v tkanivách.

  V ľudskom organizme sa tiež syntetizuje z uvedených 2 aminokyselín prostredníctvom enzýmu karnozín-syntetázy, hlavne v mozgu a svaloch, vrátane myokardu, prijímaný je aj exogénne v strave. Vstrebáva sa iba v horných častiach tenkého čreva (jejunum) a krvou je potom distribuovaný do takmer všetkých orgánov.

  Zo širokého diapzónu zdravotne benefitných účinkov karnozínu, v exaktnom prehľade uvedených v knižke Doc. MUDr. Michaela Kučeru, zmienim sa aspoň o niektorých kľúčových.

  • Karnozín je najintenzívnejší antioxidant, zabraňuje procesom glykolyzácie a karbonylácie bielkovín, ale aj fosfolipidov. Významne tiež potláča vytváranie s bielkovinami súvisiacich, pokročilých produktov glykozylácie – AGE (Advanced Glykosylation End products), ako aj nepriaznivý vplyv konečného produktu lipidovej peroxidácie – malondialdehydu na bielkoviny a to nie iba u viacerých závažných klinických stavov, ale rovnako významne i v prevencií pochodov predčasného starnutia organizmu.
  • Vlastnosť karnozínu vytvárať chelátové zlúčeniny, umožňuje odstraňovať škodlivé produkty metabolizmu, ako aj toxické účinky ťažkých kovov a iných cudzorodých látok.
  • Súhrnom sa žiada uviesť, že na základe EBM (Evidence Based Medicine) má karnozin významné protektívne účinky kardiovaskulárne, cerebronervové, imunomodulačné, bunkovo ochranné a regeneračné, antioxidačné, antisklerotické, antidiabetické, antimutagénne a tým aj antionkogénne. V žiadnom prípade nemožno vynechať zmienku o karnozine v súvislosti s jeho cennou sexuálne stimulujúcou funkciou.
  • Ďalšími zložkami výrobku sú vitamín E, najúčinnejší antioxidant zo skupiny vitamínov, najmä v súhre s vitamínom C, ktorý má schopnosť oxidovanú formu vitamínu E redukovať a tým obnoviť jeho funkciu.
  • Koenzým Q10 predstavuje jednu zo základných látok nového moderného smeru – mitochondriálnej medicíny. Tento je dôležitou zložkou respiračného reťazca mitochondrií, má kľúčový význam pri tvorbe ATP v mitochondriách, kde sa podieľa a rozhoduje o priebehu energetického metabolizmu buniek.

  Je známe, že ľudský organizmus je vybavený schopnosťou jeho biosyntézy, plne funkčnej však iba do 40 rokov veku. V ďalších obdobiach života sa jeho biosyntéza postupne znižuje a tak v seniorskom veku je táto nízka a pri jeho nedostatočnom obsahu v potrave hrozí iniciovanie niektorej alebo viacerých mitochondriálnych chorôb..

  • L-karnitín je biologicky dôležitý, obsahuje ho aj materské mlieko, preto sú aj výrobky umelej mliečnej výživy dojčiat obohacované karnitínom spolu s taurínom.
  • V rámci komplexnosti výrobku je tento doplnený ešte o obsah extraktu z drobného ovocia –čučoriedok a extraktu z plodov vinnej révy, ktoré sú známe bohatým obsahom benefitných flavonoidov a najmä vinná réva polyfenolovou látkou – resveratrolom.

  Prítomnosť karnozínu v tele zabezpečí maximálnu efektivitu organizmu pri delení buniek, chráni ho pre oxidáciou DNA a likviduje voľné radikály, urýchľuje hojenie rán a spojivového tkaniva, zvyšuje športový výkon, chráni mozog pred tvorbou povlaku, ktorý je jednou z príčin Alzheimerovej choroby, zlepšuje schopnosti logického myslenia, pamäť ako aj priestorové myslenie, naviac bol zlepšený čas reakcie ako aj celková rýchlosť a presnosť spracovania dát v mozgu.

  carnomed
  31. mar 2016    Čítané 30x

  CarnoMed

  Na začiatku spoločnosti CarnoMed s.r.o. bola dlhá história. História skupiny zaujímavých ľudí, ktorí objavili niečo, čo ich natoľko upútalo, že sa rozhodli rozposlať to aj do sveta. Niečo, čo ich ohúrilo natoľko, že sa rozhodli spojiť svoje sily a využiť všetky dostupné prostriedky na to, aby s tým oslovili širokú verejnosť.
  Za všetkým bola látka storočia, ktorá dokáže revitalizovať, omladzovať a mnohými smermi pozitívne vplývať na zdravie všetkých, od detí až po seniorov. A to už stálo za povšimnutie a vynaloženie námahy, spojiť úsilie do jedného projektu, ktorého výsledkom sa stala spoločnosť CarnoMed s.r.o.

  Lekári CarnoMedu za pomoci high-end technológií dokážu efektívne diagnostikovať “problémové“ procesy vo Vašom organizme a následne Vám odporučiť vhodný postup, ako napomôcť organizmu problém zvládať s cieľom ho eliminovať.
  Od konkurencie sa okrem prístupu spoločnosť CarnoMed líši najmä tým, že sa zaoberá aj diagnózami s ktorými si bežní lekári nevedia dať častokrát rady.
  Pre ilustráciu uvádzame pár diagnóz, kde vidíme potenciál pre zlepšenie: cukrovka, srdcové ochorenia, imunitné a nervové ochorenia, poruchy spánku, nádorové ochorenia, poruchy správania a pozornosti (ADHD), špecifické vývinové poruchy (dislexia, disgrafia, diskalkúlia,....) a zmysel našich služieb vidíme aj pri diagnóze autizmus.