Nebo peklo.
Pamätám z detstva, naučila som všetky aj dcéru
Ja som tiež povyťahovala retro hry pre vnúčatá
Stále všetko s deťmi hráme 😁
tak keby sme mali vtedy mobily...neboli by sme iní...😉
ja rada spomínam na dedinské zábavy - živá hudba bola super.
@deti95060810 tak to aj ja😀
Gumičky doteraz hrám 🤣
Céčka, Čiara to bol hazard!
Ja si skákanie na gume moc nepamätám, chcela som dcéru naučiť... Nevygooglim niekde videá neviete??
Ja si pamätám všetky a aj moje deti sa všetky hrávajú. Aj v družine aj na ulici
Toto si este aj ja pamatam 🥰 a rada si stale zaspominam, tie "solnicky" sme si zvykli aj zafarbit 🙂 nemali sme internet a mobily a kadejake aplikacie, ale zabavit sme sa vzdy vedeli, krasne casy 🥰
@matejakub a ešte lamorky.
@opica_skorica to je čo ?
@matejakub hlinene gulicky
@opica_skorica joj to si pamätám .Keď sme boli deti,mali sme v izbe linoleum ,a do neho sme si spravili jamku ,a tak sme sa hrávali😀
@opica_skorica a šúchanú asi nepoznáš ?
@matejakub toto?
To nepoznam.
@opica_skorica toto nie .Šúchanú sme hrávali v triede .Na lavicu sa nakreslil kruh ,trošku väčší ako 5 koruna .Hrávalo sa o peniaze .Napríklad 2 koruny si musela ťuknúť jednu do druhej tak aby jedna ostala presne v kruhu .Kto prvý trafil ,vyhral😀
To s nitkou na rukách som len obdivovala u iných, ostatné aktívne - krásne spomienky.
Gumičky na prstoch nepoznám ostatné áno. Na skákanie gumy mi dokonca oco pozvaral také stojany keď som nemala s kým sa hrať .
Ešte chýbajú céčka🤔😉
Jaaj ta guma 🙂 este aj chlapcov v triede sme presvedcili, aby sa s nami hrali, a skakali sme na dvore cez velku prestavku
Pamätám pamätám... Dokonca aj také isté teplaky som mala 😂😂😂
To si pamätám aj ja, musím naše deti naučiť tu gumu a pozrieť nejaké pravidlá, niečo sa mi marí koníčky kone kôň... A my sme veľa hrávali vybijanu a jak sme sa jednej kamošky strašne báli ta dávala také presne supy 😀
Ja ja jaaaaaaa......joooooj.super.
Neviem, čo je tá gumička alebo čo na rukách, miesto tej by som dala C-čka jednoznačne. Ostatné sme teda ale robili fuuurt, keď doma nebolo s kým "skákať gumu", museli poslúžiť dve stoličky :D
Strieľanie z praku železnú rudu ktorá bola napadaná okolo koľajníc. Dolet aj 200m
Vybíjaná,
Skok do diaľky v pieskovisku
Skrývačky
Guľky na jar sme hrali
Hádzanie padáčikov urobených z vreckoviek z 12 teho poschodia
Futbal hokej
Neviem, či na to skákanie cez gumu existovali "špeciálne gumy", ale ja som veľmi závidela niektorým kamoškám, ktoré mali také iné, farebné gumy (zelené, ružové), a nie takú obyčajnú - netuším, odkiaľ ju mali.. stále to mám v ušiach: pý-rá-mí-da - či len my sme to tak volali? :D Na ďalšie si nespomínam veľmi, teda na pohyby hej, ale na tú rýmovačku už nie..



Ja. To boli naše hry. Do večera sme boli vonku aj to nás hlad dotiahol.