Výsledky vyhľadávania pre slovo #krasa

  Zruš hľadanie
  nianai
  Správa bola zmenená    26. jan 2022    

  Vľavo: Americká modelka Kendall Jenner v plavkách ukazujúca to, čo je pre mnohých dokonalé telo ženy.
  Táto fotografia sa pred časom stala hitom a inšpiráciou pre mnoho mladých dievčat.

  Vpravo: Alyssa Carson, 19-ročná astronautka, ktorá sa stala najmladším človekom v histórii, ktorý prešiel všetkými leteckými testami NASA, a ktorá sa pripravuje na to, že bude prvým človekom, ktorý vycestuje na Mars.

  Počuli ste o nej?

  Myslím, že je najvyšší čas prehodnotiť naše ideály a inšpiráciu ako spoločnosť, že?
  Naše dcéry potrebujú vzory, aby sa nepozerali na to, čo vzniká, a nedostali sa do komplexov, bulímie a depresie.

  Dnes má krása úplne iný rozmer.

  Získajte lepšie vzory. Dôležité je vaše vnútro, myseľ, srdce a charakter. Telo sa mení, to, čo človek dáva druhým, zostáva navždy.✨🌺

  Zdroj: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=487...

  #krasa #vzorkrasy #astronautka #modelka #idealkrasy #inspiracia #lepsievzory #vzorpredcery

  iwesska
  3. apr 2017    Čítané 3735x

  Doba plastiková...

  Otvorím časopis, zapnem televízor, surfujem po internete... Kamkoľvek pozriem, vidím samé dokonalé tváre. Muži, ženy v produktívnom či dokonca zrelom veku, s pleťou jemnou ako čerstvo narodené bábätko, bez jedinej vrásky, dokonca ani tej mimickej, s hustými riasami siahajúcimi po koniec čerstvo vytetovaného obočia, s perami veľkými ako po včelom uštipnutí a oslnivým holywoodskym úsmevom... Dokonalá fotka podčiarknutá strohými vetami o tom, ako je prirodzené starnúť do krásy. Vlastne, lepšie vôbec nestarnúť a v najlepšom prípade toto slovo v spojení s ľuďmi ani nepoužívať.

  Áno, toto je trend dnešnej doby. Prirodzenosť sa už nenosí... Už nám nestačia len kozmetické prípravky, protivráskové krémy, predlžujúce špirály, ceruzky na obočie a iné vychytávky, ktoré tu i tam zakryli nejakú drobnú nedokonalosť a naopak podčiarkli a vyzdvihli prednosti, ktoré nám nadelila sama príroda. Teraz tu máme lasery, skalpely, injekcie... Tie vyriešia každý nedostatok. Vadí vám vráska uprostred čela? Tenké pery? Alebo máte pocit, že vaša brada by mohla byť štíhlejšia? Nech sa páči, ľahnite si, tuto kúsok ukrojíme, tam natiahneme, doplníme, zašijeme... Bude z vás nový človek, celkom iný, tzv. človek umelý. A nech sa akokoľvek snažíte samého seba presvedčiť o tom, že ste to stále vy, vo vnútri viete, že je to len sebaklam. Že stále máte po štyridsiatke či päťdesiatke, že zvyšok vášho tela už mladší nebude, že vaša kondička už nie je rovnaká, ako ked ste mali dvadsať a ten sused, čo vám zakaždým pošliape čerstvo umytú chodbu, vás neznáša stále rovnako.

  Prečo si teda skrývame tváre za dokonalé masky, keď na živote je krásna práve tá jeho rozmanitosť? Tónovi sa páčia Anetine pehy a Renáte zas imponuje Jožov krivý nos. Diana si Fera vybrala kvôli rozkošným jamkám v lícach a Tibor sa zamiloval do Jany s veľkým zadkom a malými prsiami. Krása jej totiž natoľko subjektívna, že aj tak sa nikdy nebudete páčiť všetkým rovnako. Nech sa akokoľvek budete snažiť oklamať čas, vaše biologické hodiny budú ukrajovať minúty, hodiny i dni z vášho života naďalej.

  Prečo vlastne vynakladáme toľko úsilia na to, aby sme sa podobali na niekoho iného, napr. na celkom cudzieho človeka z titulky časopisu? Prečo si myslíme, že len tak môžeme dosiahnuť šťastie, úspech a ľudia nás budú mať radšej? Prečo by sme sa mali za svoj vek hanbiť?

  Veď tie desiatky vrások či vačky pod očami, ktoré zdobia tváre našich starých rodičov, z módy aj tak nikdy nevyjdú. Sú spomienkami na ich dlhý, prácou a starosťami poznačený život. A takých ja budem vždy obdivovať. Toto sú pre mňa ľudia, ktorí starnú s gráciou, pretože sa nehanbia za to, kým sú.  

  Charakter sa totiž aj tak preoperovať nedá....

  Foto zdroj: freepik.com

  drews_beauty
  18. jan 2017    Čítané 1716x

  Návod ako si vyrobiť magnetickú paletku

  Jednoduchý návod, ako si vyrobiť magnetickú paletku podľa vlastných rozmerov a požiadaviek 🙂 #video #krasa

  drews_beauty
  21. dec 2016    Čítané 231x

  VIDEO: Vianočné líčenie

  Tento rok som spravila aj sviatočné líčenie, ktoré som si predstavovala trošku viac v červených tónoch, no žiaľ nemám červené tiene. Vyhrala som sa aspoň so zelenými glitrami, ktoré vizáži dodávajú taký vianočný výraz. Dúfam, že sa vám líčenie páči a že vás inšpiruje 🙂

  141993
  9. nov 2016    Čítané 2317x

  Kurkuma: Korenie, ktoré nesmie chýbať v našom živote

  Zdroj: pixabay.com

  Vonia, chutí a lieči. Týmito tromi slovami by som charakterizovala kurkumu - elixír života. Táto stovky rokov stará korenina má široké uplatnenie vo východnej medicíne. Tu platí: ,,Kurkuma nie je len korenie, ale i liek."

  Charakteristika kurkumy

  Kurkuma svojím vzhľadom pripomína zázvor. Keď ju rozrežeme, vo vnútri nájdeme jasne žlté až oranžové jadro. V prvom rade je treba povedať, že kurkuma je trvalka. Prášok sa získava z rastliny menom Kurkumovník dlhý, latinsky Curcuma Longa. O kurkume sa píše, že má korenistú chuť, no mne príde skôr horká. 

  Počiatky sa datujú okolo 2000 rokov p. n. l. Hlavnými výrobcami sú India, Čína, Haiti, Indonézia, Malajzia, Pakistán, Peru a mnohé ďaľšie.

  Zdroj: pixabay.com

  Zloženie kurkumy

  Určite vás neprekvapí ak poviem, že obsahuje množstvo telu prospešných látok. Poďme sa na ne pozrieť:

  - Vitamíny B, C a E

  - Piperín – podporuje metabolizmu

  - Kapsaicín – štipľavá látka, utlmuje bolesť

  - Železo

  - Živica

  - Bielkoviny

  - Tuk 

  - Vláknina

  - Kurkumín, ktorý je ten najdôležitejší

  Pýtate sa prečo práve kurkumín je tá najdôležitešia zložka? Pretože práve on ,,zapríčiňuje" všetky tie pozitívne účinky. Ale predtým, než začnem ospevovať vštky pozitíva, urobme si jasno v niektorých pojmoch.

  Viete aký je rozdiel medzi kurkumou, kurkuminoidmi a kurkumínom?

  Kurkuma je prášok vyrobený z koreňa, používný takmer všade

  Kurkuminoidy sú v podstate oranžové pigmenty. Nachádzajú sa v koreni kurkumy a je ich niekoľko druhov, no najpodstatnejší z nich je práve kurkumín.

  Kurkumín je kurkuminoid, ktorý je totiž hlavnou, farmakologicky účinnou látkou kurkumy, ktorú je vhodné užívať pri mnohých ochoreniach. Avšak aj t sa dostávame k menšiemu zádrhelu, o ktorom ľudia nemajú ani potuchy. Vstrebateľnosť!

  Na to , aby sa nám kurkumín lepšie vstrebal, potrebujeme ho užívať spolu s inými látkami. A takými sú

  - piperín - ktorý je obsiahnutý v čiernom korení a tak isto zabezpečí, že sa nepoškodený dostane do krvného obehu

  - lecitín - predáva sa v bio potravinách alebo lekárniach

  - tuk - kokosový olej, slnecnicový olej, olivový olej a mnohé ďaľšie

  Ale i tu existuje varovanie pre tehotné ženy, ľudí so žlčovými kameňmi a žltačkou. Ľudia s týmito problémami by mali kurkumu obmedziť!

  Silne pozitívne účinky

  Keď už máte uložené v hlave základné fakty o kurkume, možem rozpísať jej pozitívne účinky:

  - Prevencia pred Alzheimerovou chorobou

  - Má antikoagulačné účinky (znižuje zrážanlivosť krvi) - vďaka jej schopnosti tlmiť tvorbu zrážanlivého faktora fibrinogénu, ktorý zohráva kľúčovú rolu pri vytváraní krvných zrazením.

  -znižuje vysokú hladinu cholesterolu

  - podporuje vylučovanie žlče

  - pomocník krásy - dokáže pomôcť pri lupinách, rozšírených póroch na tvári a vybieli zuby

  - dokáže zastaviť pôsobenie enzýmu COX-2. Tento je známy produkciou negatívnych, zápal spôsobujúcich enzýmov. Výsledkom ich zápalovej činnosti je vznik nádoru.

  - apoptóza - ničí rakovinové bunky bez toho, aby sa ničili zdravé bunky

  - spaľuje podkožný tuk - spolu so športom a vyváženou stravou

  - kurkuminoidy majú mať až 5x lepší účinok ako vitamíny C a E v boji s rakovinou

  - pozitívne ovplyvňuje procesy pri zápalových poškodeniach kĺbov (reumatoidná artritída)

  - podporuje hojenie rán a popálenín

  - zlepšuje kožné ochorenia (ekzémy, akné, psoriáza) 

  Buďme krásne s kurkumou

  Ako som už vyššie spomínala, kurkuma sa využíva aj pre krásu. Hoci má žltú farbu, bieli zuby. Používa sa do pleťových masiek - veľmi dobre tiež čistí póry v koži.

  Recepty

  Belšie zuby:

  -1 lyžička kokosového oleja

  - 1 lyžička kurkumy

  Zuby si umývame 2 x denne. Po týždni by sa mal dostaviť výsledok. Zdá sa vám to až priveľa? Skúste si pastu posypať trochou kurkumy.

  Krásne vlasy:

  - 2 - 3 lyžice kokosového oleja (alebo iného)

  - 1 lyžica kurkumy

  Zmiešajte a naneste zmes na vlasy. Nechajte 10 - 15 min posobiť. Umyte šampónom a upravte ako zvyčajne.

  Dokonalá tvár:

  - 1 lyžica medu

  - 1 lyžica kurkumy

  - 1 lyžica jogurtu

  Zmiešajte a naneste na opláchnutú tvár. Nechajte pôsobiť 15 minút. Máte obavy či vaša pokožka nezostane nažltlá? Aby ste nevyzerali ako postavička z lega, s umývaním budete musieť mať viac trpezlivosti než pri bežne používaných produktoch, no výsledok bude stáť za to.

  #tip ako mat väčší objem vlasov #krasa Ja to určite vyskúšam ...
  Zmývate si vlasy klasickým spôsobom - najskôr šampón, potom kondicionér? Pripravujete sa tak o objem aj lesk vlasov. Obrátené umývanie vlasov je vo svete najväčším hitom. Táto metóda sľubuje objem od korienkov až po končeky aj pre jemné vlasy. Píše Feminity.
  Čo je potrebné urobiť?
  Opláchnete si vlasy vodou a naneste na ne kondicionér, masku alebo balzam, ktorý používate. Čítajte dobre, výživný prípravok by ste do vlasov mali dostať skôr ako šampón. Prečo je dôležitý tento postup? Zástancovia tejto metódy tvrdia, že bez ohľadu na to, ako dobre si opláchnete vlasy po použití balzamu, nikdy sa vám ho nepodarí vymyť všetok. Výsledok? Vlasy sú zaťažené, bez objemu a lesku.
  Ako od kaderníka
  Obrátené umývanie vám zaručí extra objem bez akéhokoľvek zaťaženia. Kondicionér smerujte viac ku končekom, korienky vynechajte a počkajte päť minút. Dôkladne opláchnite a naneste šampón. Napeňte, zmyte a podľa potreby proces so šampónom zopakujte. Uvidíte sami, ako budú vaše vlasy na tento nový spôsob reagovať. Mali by byť ako po použití tužidla - nadýchané a silné.
  zdroj: http://www.tvnoviny.sk/my-zeny/1793758_tuto-chy...